Elektrik kesintilerine isyan eden yurttaşlar yol kapattı

İzmir Ödemiş'te her gün yaşanan elektrik kesintilerine isyan eden yurttaşlar, karayolunu kapatarak belediye başkanı ve kaymakamla görüşme talep etti.

24 Ağustos 2017 11:31
Paylaş

İzmir'in Ödemiş ilçesinde, GDZ Elektrik'in başlattığı tesis yenileme çalışması nedeniyle 10 Ağustos'tan beri her gün 9 saat elektriksiz kalan yurttaşlar kesintilerin akşam saatlerine sarkması üzerine Ödemiş-İzmir Karayolunu trafiğe kapattı.

'DERDİMİZİ ANLATACAK KİMSEYİ BULAMIYORUZ'

GDZ Elektrik'in tesis yenileme çalışması nedeniyle geçen 10 Ağustos'tan bu yana her gün 9 saat elektriksiz kalan vatandaşlar, hayvanlarını sağıp tarlalarını sulayamadıklarını ve kesintilerin tam da üretim dönemine denk geldiğini söyleyerek isyan etti. Çalışmaların yaklaşık 2 haftadır tamamlanamadığını, 23 Ağustos'taki kesintinin 16 saate ulaştığını söyleyen yurttaşlar İlkkurşun Bölge Trafik Denetleme İstasyonu önünde eylem düzenledi. Yolu trafiğe kapatan yurttaşlar, bölgeye Ödemiş Kaymakamı ve GDZ Elektrik yetkililerinin gelmesini istedi. Her gün 09.00-18.00 saatleri arasında kesinti yaşandığını, bu kesinti sebebiyle susuz kaldıklarını ifade eden halk, dertlerini anlatacak kimseyi bulamadıklarını belirtti. Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem ile Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu eylem yapılan alana geldi. Belediye Başkanı Mahmut Badem, konuyu TEDAŞ Genel Müdürlüğüne ilettiklerini, çözüm bulunmaya çalışıldığını ifade etti. Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu ise GDZ Elektrik'in başlattığı çalışmaların düzenli gitmesi için gerekli talimatları vereceklerini belirtti. 

Elektrik olmadığı için sondaj pompalarını çalıştıramadıklarını söyleyen çiftçi Sezgin Aydın, Kaymakam Ateşoğlu'nun "Elektrik kesintilerinin patatesle ve mısırla ne alakası var" dediğini söyleyerek bu duruma uzun süre tepki gösterdi. Kaymakam, daha sonra hasarın tespiti ve karşılanması için bölgede inceleme yapılacağını söyledi. Kaymakam Ateşoğlu'nun konuşmasının ardından yurttaşlar yolu trafiğe açtı. AKP'li Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem ise çalışmaların mümkünse ertelenip üretim sezonundan sonraki bir döneme denk getirilmesi için görüşmelerde bulunacaklarını belirtti. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Maltepe'de ücretsiz sağlık hizmeti

SONRAKİ HABER

RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya istifa etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa