23 Ağustos 2017 21:59
Son Düzenlenme Tarihi: 23 Ağustos 2017 22:26

‘Erdoğan’ın bir hastalığı var, o da 'Ey Kılıçdaroğlu’

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan için ‘Bir hastalığı var, o da 'Ey Kılıçdaroğlu.' Bundan kurtulması lazım’ dedi.

‘Erdoğan’ın bir hastalığı var, o da 'Ey Kılıçdaroğlu’

Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için "Bir hastalığı var, o da 'Ey Kılıçdaroğlu.' Bundan kurtulması lazım" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun NTV canlı yayınında yaptığı açıklamalardan satırbaşları şöyle:

“Erdoğan ilginç bir insan aslında. Bir zaafı var, Kılıçdaroğlu. Bir yerde toplantı olur, "Ey Kılıçdaroğlu", bir basın mensubu soru sorar "Ey Kılıçdaroğlu…"

Bence bu hastalıktan kurtulması lazım. Bu ülkede demokrasi olacaksa, kesinlikle ben olacağım. 20 Temmuz'daki sivil darbeyi demokrasiyi kaldıracağım noktasına taşırsa o ayrı bir şey. Becerebilir mi? O ayrı bir şey.

Benim her söylediğime laf yetiştiriyor, bundan şikayetçi değilim. O konuşmasa havuz medyasında yer almayacağım. O gazeteleri okuyanlar, Kılıçdaroğlu'nun ne kadar haklı olduğunu görüyor.

Ey Erdoğan, korkak değilsen, ödlek değilsen gel karşıma. İki insan karşılıkla konuşalım. 

'HERKESİN BİLDİĞİ DEVLET SIRRI MI OLUR?'

Enis Berberoğlu rehin alındı. CHP'ye operasyonun ilk ayağıdır bu. MİT TIR'larıyla bir alakası yok Enis Berberoğlu'nun. Türkiye Cumhuriyetini böyle gayrımeşru bir işin içine sokamazsınız. Kaldı ki MİT TIR'ları devlet sırrı falan değil. Herkesin bildiği devlet sırrı mı olur? Bölgedeki valilere bilgi verirsiniz devlet sırrıysa bu. Ama valilerin haberi yok. Siz Suriye'ye neye göre silah gönderiyorsunuz? Burası eşkıya devleti değil, hukuk devletidir. Can Dündar diyor ki "Ben flash diski solcu bir milletvekilinden aldım." E o zamanlarda Enis Berberoğlu milletvekili değil ki. Bu ülkede, bakın tekrar tekrar söylüyorum, bu ülkede adalet yoktur.

'ERDOĞAN'IN İZLEDİĞİ MİLLETVEKİLİ GÖRÜNTÜLERİ…'

O görüntüleri daha önce izledim. Ben, ana muhalefet partisinin genel başkanıyım. Ben Erdoğan'ın izlediği milletvekili görüntülerini Erdoğan'ın da görüntüye alındığı görüntüleri izledim. Ama bana verilmedi. Basın toplantısı yapar açıklardım. Gizli bir olay değil ki.
Akıncı iddianamesinden 3 paragraf çıkartıldı.

ATLETLİ FOTOĞRAFIN HİKAYESİ

Adalet Yürüyüşü, birçok kişinin ezberini bozdu. İnanmıyorlardı. Her üç ya da dört gömlek değiştirdim. Yemek yemem gerekiyordu. O fotoğrafta yapmacıklığın toplu iğne ucu kadar bir şey göremezsiniz. Kızımla fotoğraf yiyorum. O fotoğraf, Anadolu'dan bir fotoğraftır. Ben o şartlarda yetiştim, sarayla özenen bir insan değilim. O yemeği kızımla beraber huzur içinde yiyorum. Tarihe not düşüyorum: Hangi koşullardan geldim, milletvekili oldum, o tür koşullardan geldim. Ben halktan birisiyim. Evimde de öyle oturuyorum, dışarıda da öyleyim.

Yetiştiğim şartlar böyle. Bu 'Vatandaş Kemal' diye manşete alındı, ben bu ülkenin vatandaşıyım. Kızıyor, köpürüyor. Niye köpürüyorsun? O fotoğrafta ne var? Benim insanım böyle değil, sen zaten kendi insanını unuttun. Sen Türkiye'de sade vatandaşın hangi konumda olduğunu bilmiyorsun. Herkesin sarayının etrafında sana yağ çeken insanlar olduğunu düşünüyorsun, yok öyle bir şey. Gencecik bir adam, işsizlik nedeniyle kendini yaktı ya. Senin haberin var mı? Mizansen değil o fotoğraf. Zaten o karavanda kalıyorum.

'KILIÇDAROĞLU YOĞURT YİYOR DİYE BOZULMUŞTUR'

Eminim Kılıçdaroğlu yoğurt yiyor diye bozulmuştur. Ben adalet diyorum, o atlet diyor. O fotoğrafta kibir yoktur. Sıradan sade bir vatandaş olmakla gurur duyuyorum. Kalktı bunun üzerinden bir de Atatürk dersi vermeye kalktı. Neyse, en azından o fotoğrafı gördü de Atatürk'ü hatırladı. Ben o sofrada kafasında külah, sabahtan akşama Atatürk'e hakaret eden kişiyi oturtmuyorum. 

MERAL AKŞENER'İN PARTİ KURMASI

Meral Akşener'in parti kurmasının siyaseti olumlu etkilemesini beklerim. Bir kadının genel başkan olması da bizim siyasi kültürümüz açısından çok önemlidir. Ramazan sırasında da biz görüşmüştük. O günlerde bir parti yoktu. Sonradan parti kurmaya karar verdiler. Kurmaya çalıştığı alanda bugün bir boşluk var. O boşluğu doldurabilirse siyaset bugün girdiği girdaptan kurtulabilir. Kendisine başarılar diliyorum. "
 

'HDP'LİLER BU ÜLKENİN İNSANI DEĞİL Mİ?'

Niye eleştiriliyor? HDP'ye 6 milyon insan oy verdi. Ben insanlara ayrım yapmam, 80 milyon insanın başımın üstünde yeri var. Kürtler adalet demeyecek mi? Hayatımda bu kadar insanlık düşmanı bir şey görmedim.

'FAİZ LOBİSİNE ÇALIŞAN BİR HÜKÜMET'

Faizden şikayetçi, sabah öğle akşam "Faizler çok yüksek" diyorlar. AKP, 15 yılda dışarıya 142 milyar dolar faiz ödedi. Faiz lobisine çalışan bir hükümet. Bu ülkeyi kim yönetiyor, Fransız mı yönetiyor. Faizin düşmesini istiyorsan düşüreceksin. Ekonomi ve gelirde adalet tartışılacak.

'TANINMIŞ BİR CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ OLACAK'

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine çok zaman var. CHP'nin elbette bir adayı olacak. Bugünden söylemek yanlış bence. Milli iradenin Meclis'e tam yansıması lazım. Her kuruşunun hesabını verebilecek bir adayımızın olması lazım. Parti içinden de parti dışından da olur. Belki bir ekip olarak çıkacaktır. Bu bugünden netleştirilmesi gereken bir tablo değil. Önümüzde bir kurultay var. Bugünden balıklama atlamak yerine sakin, güven veren bir politika izlemek gerek. Tanınmış biri çıkacak. Toplumun güvendiği, mütevazı, saygılı bir aday çıkacaktır.''

'AKSAKALLI'NIN PASİF GÖREVE ATANDIĞI DOĞRU'

Zekai Aksakallı'nin pasif bir göreve atandığı doğru. Yenikapı'da konuşurken kışlaya, camiye, adliyeye siyaset girmesin demiştim. Siyaset girmesinin kaldırılmayacağı yerler var. Şu anda 3 yerde de siyaset var. Orduda komutan bırakmadılar darbeci diye içeri aldılar, sonra ne oldu. Kumpas olduğu ortaya çıktı, hepsi aklandı. 

'HESAP VERMESİ GEREKEN ADAM, HESAP SORUYOR'

O davaların başsavcısı nerede? Zekai Öz'e makam aracı veren adam nerede? Sonra diyeceksin ki "Kemal Kılıçdaroğlu FETÖ'cü." Hesap vermesi gereken adam, hesap soruyor. Devletin arşivleri, bürokrasisi sende, gel konuşalım. (HABER MERKEZİ)
 

ÖNCEKİ HABER

Gülmen ve Özakça'nın ailelerinden davaya katılım çağrısı

SONRAKİ HABER

Seramik fabrikasında ücretlerini alamayan işçiler eylem yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa