23 Ağustos 2017 18:25

Erdoğan’dan ABD Savunma Bakanı Mattis’e YPG sitemi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Savunma Bakanı Mattis ile yaptığı görüşmede ABD'nin PYD'ye verdiği destekten duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Erdoğan’dan ABD Savunma Bakanı Mattis’e YPG sitemi

Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Savunma Bakanı James Mattis ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede ABD’nin PYD’ye verdiği destekten duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Savunma Bakanı Mattis’in Beştepe’deki görüşmesi sona erdi. Basına kapalı olarak gerçekleşen baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından Cumhurbaşkanlığı’ndan fotoğraflar paylaşıldı. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre kabulde, “terör örgütleriyle ortak mücadele konusundaki kararlılık ile Suriye ve Irak'ın toprak bütünlüğünün korunması gerektiği” vurgulandı.

Öte yandan Federal Kürdistan Bölgesi Yönetimi’nin referanduma gitmesinin yanlış bir adım olacağının bildirildiği görüşmede Erdoğan, Mattis’e ABD’nin YPG/PYD’ye verdiği destekten duyulan rahatsızlığı dile getirdi. IŞİD’den temizlenen bölgelerde yönetimin yerel halka bırakılması gerektiğini söyleyen Erdoğan, Suriye'de çatışmasızlık bölgeleri oluşturmayı hedefleyen mekanizmanın desteklenmesinin öneminin altını çizdi. Açıklamada ayrıca. “Irak'ta Kandil ve Şengal’deki PKK unsurlarına karşı ortak mücadelenin, savunma sanayii alanında işbirliğinin masaya yatırıldığı, Türkiye ve ABD'nin stratejik ortaklıklarının ve NATO'da iki önemli müttefik oldukları vurgulandı” denildi. (ANKA)
 

ÖNCEKİ HABER

Aroma grevi desteklerle 7 günü geride bıraktı

SONRAKİ HABER

#10yearschallange "Bu kadınların 2019'da çekilmiş fotoğrafları yok"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa