23 Ağustos 2017 16:27

Rusya: ABD’ye karşılık vermeye hazırlanıyoruz

Moskova, ABD'nin Rus şirket ve vatandaşlarına 'Kuzey Kore' yaptırımları getirmesine karşılık vereceğini duyurdu.

Rusya: ABD’ye karşılık  vermeye hazırlanıyoruz

Paylaş

ABD Hazine Bakanlığı’nın 1 Rus şirket ve 4 Rusya vatandaşına daha Kuzey Kore ile ilişkileri olduğu gerekçesiyle yaptırım getirmesinin ardından Moskova, yaptırımlara karşılık vermeye hazırlandığını açıkladı.

Sputnik’in haberine göre Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov’un ABD’nin yeni yaptırımlarına ilişkin ifadeleri şöyle aktarıldı: “Tüm krizlerin her zaman diyalog yoluyla çözülmesinden yana olduk ve olacağız. Son yıllarda Washington, bizim için yaptırım dilinin kabul edilemez olduğunu ve gerçek sorunların çözümünün bu gibi adımlarla sadece engellendiğini anlamalıydı, ancak şimdiye kadar böyle bir anlayış mevcut gibi gözükmüyor.”

Ryabkov açıklamalarına “Yine de ABD’li meslektaşlarımızın yaptırım spiralini daha da karmaşık hale getirmenin anlamsızlığını ve zarar verici niteliğini fark etmesine yönelik umudumuzu kaybetmiyoruz. Bu duruma karşı uygulanması kaçınılmaz olan yaptırımlar için çalışmalara başlıyoruz” sözleriyle devam etti.

ABD, Kuzey Kore’nin nükleer ve balistik füze programlarına destek verdiği iddiasıyla 16 Çin ve Rus şirketine yaptırım uygulama kararı aldı.
(DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Eskişehir'de MHP'den Meral Akşener istifası

SONRAKİ HABER

KESK Kocaeli Şubeler Platformu: Otoriter değil, demokratik yönetim

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa