‘Eren Keskin ile Dayanışma Ağı’ kurulacak

‘Eren Keskin ile Dayanışma Ağı’ kurulacak

İHD ve TİHV, Özgür Gündem'deki görevi nedeniyle hakkında 140'ı aşkın dava açılan Eren Keskin için dayanışma ağı kuruyor.

KHK ile kapatılan Özgür Gündem gazetesinde Genel Yayın Yönetmenliği yaparken hakkında açılan 140’ı aşkın dava nedeniyle hapse girme tehdidi altında olan İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin için dayanışma ağı kurulacak. Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV), herkesi bu dayanışma ağının bir parçası olmaya davet etti.

İHD ve TİHV’den yapılan ortak açıklamada, Eren Keskin hakkındaki davaların birçoğunun sonuçlanmaya başladığına dikkat çekilerek, “Mahkeme kararları genellikle adli para cezası ile sonuçlanmaktadır. Bu cezalardan bazıları kesinleşmiştir. Para cezalarının tamamını hesapladığımızda yüz binlerce Türk Lirası civarında. Bunların dışında, gazete yayın yönetmenliği yapması, çeşitli yazıları ve konuşmaları nedeniyle devam eden, doğrudan doğruya hapisle sonuçlanacak davaları da mevcuttur. Para cezaları ile ilgili adli süreç kısa sürede sonuçlanacağından dolayı bu paraların ödenmemesi halinde hapse girmesi kaçınılmazdır” denildi.
(İstanbul/DİHABER)

www.evrensel.net
ETİKETLER Eren Keskin

1 yorum yapılmış

  1. Binali Toplar 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Aman girmesin. O bir arslandır. Dağları, en ağır yükleri sıtlanmış insanlık adına.
    Hayatında hiç kuvvetliden yana olmadı. Eren Keskin Allah'ın bu topluma gönderdiği
    çıplak haberci gibidir. Ben payıma düşene hazırım.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.