Kaymakamlık büro işçilerini kazıya gönderdi

Kaymakamlık büro işçilerini kazıya gönderdi

Diyarbakır Ergani'de büro işlerinde çalışan 15 işçi, Kaymakamlık kararıyla Çayönü Mağaraları’nda devam eden kazı işlerinde görevlendirildi.

Diyarbakır Ergani'de hastane, okul, müftülük ve orman kurumlarında büro işlerinde çalışan 15 işçi, Kaymakamlık kararıyla Çayönü Mağaraları’nda devam eden kazı işlerinde kazma kürekle çalışmak üzere görevlendirildi.

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde İŞKUR tarafından çeşitli kamu kurumlarında büro işlerinde çalışmak üzere görevlendirilen 15 personel, Kaymakamlık tarafından Çayönü Mağaraları’nda yapılan kazı için görevlendirildi. Görevlendirmenin de resmi bir yazıyla değil telefon üzerinden yapılması dikkat çekti. Kazma kürekle kazıda zorla çalıştırılan işçiler duruma tepkili.

‘AZILI BİR MAHKUM MUAMELESİ YAPILIYOR’

Ergani Devlet Hastanesi’nde bir yıldan fazladır Tıbbi Sekreterlik görevini yürüten üniversite mezunu M.D., kazı çalışmalarında bir mahkum gibi çalıştırıldıklarını belirterek, “Telefonumuz çaldığında dahi telefonumuzu kapatmadığımız için bize kızıyorlar. Adeta azılı bir mahkumun cezasını infaz ettiren bir zihniyetle hareket ediyorlar” dedi.

M.D., ayrıca hasta olan ve ağır işlerde çalışması sakıncalı arkadaşlarının hastaneye rapor almak için gittiğini, hastanede doktorların kendilerine, “Çayönü’nden geldiyseniz rapor yok. Talimat geldi” dediğini belirtti.

Kendilerine yapılan yazılı bir görevlendirmenin olmadığına dikkat çeken M.D., “Burada başımıza bir şey gelse sorumlusunun kim olduğunu dahi bilmiyoruz” diyerek tepki gösterdi. (DİHABER)

www.evrensel.net