23 Ağustos 2017 01:14

Piyanist Romano Pallottini, Gümüşlük’te sahneye çıktı

İtalyanların piyano virtüözü Romano Pallottini, 14. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nde sahne aldı.

Piyanist Romano Pallottini, Gümüşlük’te sahneye çıktı

Paylaş

14. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivaline konuk olan İtalyanların piyano virtüözü Romano Pallottini, 2500 yıllık tarihi taş ocağında izleyici ile buluştu. Pallottini, yabancı basın tarafından ‘dünyanın yaşayan en ünlü piyanistlerinden biri’ olarak ifade ediliyor.

Solist olarak sayısız resital veren Romano Pallottini, dünyanın çeşitli merkezlerinde performans sergiledi, radyo yayınlarına katıldı. İtalya’daki Milano, Bologna, Roma, Napoli, Pesaro ile “Orchestra Filarmonica Marchigiana” gibi orkestra ve oda orkestralarıyla sahneyi paylaşan sanatçı, Tahran’dan Romanya’ya; Çin’den Kuveyt’e kadar geniş bir coğrafyada birçok konser salonunda ve festivalde izleyicisi ile buluştu.

BODRUMLULAR KONSERE YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Bodrum’un Gümüşlük mahallesindeki 25 asırlık antik taş ocağında izleyici karşısına çıkan İtalyan piyanist Romano Pallottini, yoğun ilginin olduğu konserde Mozart, Fauré, Chopin ve Mussorsky’nin eserlerine yer verdi. Sanatçı, programına Wolfgang Amadeus Mozart’ın, üç bölümden oluşan “Sonata K 330” adlı eseriyle başladı. Bu eserin ardından Gabriel Fauré’nin, “Barcarolle in a minor op.26” adlı yapıtını seslendiren Pallottini, ilk yarının sonunda Frederic Chopin’in, “Nocturne op 55 no.2” adlı eseriyle Bodrumlu klasik müzikseverlerin karşında idi. Pallottini, programın ikinci yarısında Modest Mussorsky’nin on bölümden oluşan “Pictures at an exhibition” adlı eserini seslendirdi. Sempatik tavırlarıyla dikkat çeken Romano Pallottini, konserin sonunda izleyiciyi kendine hayran bıraktı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

'Macarena dansı' viral olan bir çocuk gözaltına alındı

SONRAKİ HABER

There is an economic and leadership crisis in Zimbabwe

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa