22 Ağustos 2017 15:19

Kuşadası Belediyesi Kitap ve Edebiyat Günleri sona erdi

Kuşadası Belediyesi tarafından bu yıl 4. kez düzenlenen Geleneksel Kitap ve Edebiyat Günleri sona erdi.

Kuşadası Belediyesi Kitap ve Edebiyat Günleri sona erdi

Paylaş

Melek TAN 
Kuşadası

Kuşadası Belediyesi tarafından bu yıl 4. kez düzenlenen Geleneksel Kitap ve Edebiyat Günleri sona erdi. Kitap ve Edebiyat günlerinde 28 yayınevi, 2 kitabevi ve yerel yazarlar ziyaretçilerle buluştu. Etkinler kapsamında; imza günleri, panel ve söyleşiler gerçekleştirildi.

Tek Ağaç Basım Yayın ve Kitapevi yetkilisi Mete Yetiş, Kitap ve Edebiyat Günleri organizasyonuna katılmış olmayı, kitap ile okuru buluşturmak adına olumlu değerlendirdiğini belirtti. “Bu ve buna benzer etkinliklerin gelenekselleştirilmesini ve sürdürülebilir olmasını temenni ediyoruz” diyen Yetiş şöyle devam etti: “Ülkemizdeki okuma oranının yükselmesine katkı sağlamada ve özellikle çocuklardan beklenen davranışlar arasında yer alan okuma alışkanlıklarının kazandırılmasında önemli rol oynadığı düşüncesini taşıyoruz. Bu sebeple bu tür etkinliklerin düzenlenmesini bir ihtiyaç olarak görüyor, Kuşadası Belediyesine bu etkinlikteki önderliklerinden dolayı teşekkürlerimizi iletiyor ve çalışmalarındaki başarılarının devamını diliyoruz”.

Evrensel Basım Yayın standından Muharrem Toktaş,14-21 Ağustos tarihleri arasında geç saatlere kadar süren etkinliklere ve kitaba olan ilgiden memnun olduklarını belirtti. Özellikle gençlerin kitaba olan ilgisini önemli bulduklarını belirten Toktaş, en çok satılan kitaplar arasında Ateşi Çalmak, Bizim’68 ve Türlerin Kökeni’nin yer aldığını söyledi.
 

ÖNCEKİ HABER

Türkiye en çok çalışan 11. ülke

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa