22 Ağustos 2017 13:50

Kalbi durmuşken müşahede odasına alınan asker öldü

Tarsus'ta ameliyat sonrası kalbi durmuş şekilde müşahede odasına alınan asker yaşamını yitirdi.

Kalbi durmuşken müşahede odasına alınan asker öldü

Paylaş

Hakkari Çukurca’da askerlik yapan 23 yaşındaki er Ali Gencel izne geldiği memleketi Tarsus’ta burnundaki eti aldırmak için ameliyat olmak istedi. 3 gün önce hastanede ameliyata alınan asker, ameliyat sonrası kalbi durmuş halde müşahade odasına alındı.

Hastanın yakınları tarafından fark edilen durum sonrası hemşireler ve hastanenin acilindeki görevli hekimler Gencel’e kalp masajı yaptı. Kalbi tekrar çalıştırılan Gencel yoğun bakımda tedavi altına alındı. Ameliyatı gerçekleştiren doktor Aykut Bozan, hasta yakınlarına yaptığı açıklamada “İhmal var fakat bunu araştıracak zaman değil. Biz hastanın iyileşmesi için şu an müdahalede bulunuyoruz” dedi.
Hasta yakınlarına açıklama yapan başka bir doktorsa “Buradaki ihmal serviste 20 hastaya bir hemşire bulunduran Medical Park yönetimindedir” ifadesini kullandı.

Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Gencel, Medical Park Hastanesi tarafından “Yapacağımız bir şey kalmadı” denilerek Adana’daki Yüreğir Başkent Hastanesine sevk edildi. Burada tekrar yoğun bakıma alınan Gencel, bu sabah saatlerinde hayatını kaybetti.
(Tarsus/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

'Tek tip kıyafet savunma hakkını zedeler'

SONRAKİ HABER

Evde bulunan tabanca 7 yaşındaki çocuğun yaralanmasına neden oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa