22 Ağustos 2017 13:20

Erdoğan: Bu komünistler vatansever değildir

Muhtarlara konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan komünistleri hedef aldı: 'Bu komünistler, sol görüşlüler hiçbir zaman vatansever değildir.'

Erdoğan: Bu komünistler vatansever değildir

Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda  39. muhtarlar toplantısını yaptı. Toplantıda yine muhalefeti hedef alan Erdoğan, gazetelerin köşe yazarlarını hedef alırken, komünistleri vatansever olmamakla suçladı. Kürt kantonlarının olduğu Suriye'nin kuzeyi ile ilgili de konuşan Erdoğan, “Suriye’nin kuzeyinde biz PYD’ye, YPG’ye bir sözde devlet asla kurdurmayız, kurdurmayacağız” dedi.  

Erdoğan, genel başkanı olduğu AKP’nin iktidara geldiğinde bölgede OHAL’i kaldırdığını söyleyerek, “Maalesef bölge teröre çok daha farklı bir şekilde tanışma noktasında yol verdi. Şu andaki OHAL’in en önemli özelliği terör örgütlerini defetmek, onları inlerinden bulup çıkarıp gömmektir. OHAL’le birlikte bölgeyi huzura erdirene kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz” dedi.

Suriye’deki Kürt kantonlarını hedef alan Erdoğan şunları söyledi: “Suriye’nin kuzeyinde biz PYD’ye, YPG’ye bir sözde devlet asla kurdurmayız, kurdurmayacağız. Şunu da söyleyeyim; bazıları ‘Kürt devleti’ filan deyip duruyorlar. Ben bunu Kürt kardeşlerime bir hakaret telakki ediyorum. Zira benim Kürt kardeşlerim, inanıyorum ki Suriye’nin kuzeyinde, Türkiye’nin güneyinde böyle bir oluşuma asla fırsat vermeyecektir.”

KÖŞE YAZARLARI DA HEDEFTE  

Gazete köşe yazarlarını hedef alan Erdoğan, “Bazıları köşelerinde yazıyor; şu kadar hayır oyunu nereye koyacaksınız diye. Yahu geç o işleri, bir evet fazla olursa bu iş bitiyor mu, bitiyor. Demokrasi bu değil mi, bu. Bunlarda hazımsızlık var, midelerine oturdu bu iş. Alışacaklar bu işe” diye konuştu.

Konuşması boyunca muhalefeti hedef alan ve komünistleri vatansever olmamakla suçlayan Erdoğan “Yanlarına havalimanı geliyor, bazıları ‘havalimanı istemezük’ dedi. Yıllarca havalimanı dendi, bunlar ‘istemezük’ dedi. Kim bunlar? Komünistler, komünistler. Bu sol zihniyet, bu komünistler hiçbir zaman vatansever değildir” dedi.

KILIÇDAROĞLU'NUN ATLETLİ FOTOĞRAFI İÇİN 'TRAJİKOMİK' DEDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu’yu atletli fotoğrafı üzerinden hedef alan Erdoğan şunları söyledi: “Sözde adalet yürüyüşü yapıyor birisi, arada sırada karavanda oturuyor, atletle bir yemek yiyor, bir gazete başlık atmış, vatandaş filanca. Bu benim vatandaşıma hakarettir. Benim vatandaşım, ana muhalefetin başında olacak, çağıracak gazeteciyi gel, benim fotoğrafımı çek, Atatürk’ü atletle görüp de resim çektirdiğine şahit oldun mu? Böyle bir şey var mı?” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Polis, ev baskınında hırsızlık yaparken görüntülendi

SONRAKİ HABER

Celal Şengör: Elin dangalağına organ verip onu yaşatmanın anlamı yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa