İş cinayetine kurban giden işçi için ‘Yolda bulduk’ dediler

İş cinayetine kurban giden işçi için ‘Yolda bulduk’ dediler

Kocaeli’de bir patron, iş makinesinin altında kalarak hayatını kaybeden göçmen işçiyi ‘Yolda bulduk’ diyerek hastaneye bıraktı ve kaçtı.

Kocaeli Körfez ilçesinde tavuk çiftliğinde çalışırken devrilen iş makinesinin altında kalan Afganistan göçmeni Abdulseddar Abdulkayyum Hudayberdi, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Hudayberdi'yi yolda bulduklarını söyleyip, hastaneye bırakan tavuk çiftliği sahibi ve 2 çalışanı gözaltına alındı.

Olay, öğleden sonra, Körfez İlçesi Himmetli Mahallesi'nde meydana geldi. Bir tavuk çiftliğinde çalışan Abdulseddar Abdulkayyum Hudayberdi, devrilen iş makinesinin altında kaldı. Ağır yaralanan Hudayberdi, tavuk çiftliği sahibi B.Ç. ile çalışanları A.K. ve Y.S. tarafından araçla Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirdi. B.Ç. ve çalışanları, Hudayberdi'yi Derince İlçesi Toylar yol ayrımında yerde yatarken bulduklarını söyleyip, hastaneden ayrıldı. Kaburgaları kırılan, ciğeri patlayan Abdulseddar Abdulkayyum Hudayberdi ameliyata alındı, ancak doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

Jandarma ekipleri, Afganistan'daki ağabeyine ulaştığı Hudayberdi'nin bir tavuk çiftliğinde çalıştığı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine tavuk çiftliğinin sahibi B.Ç. ile iki çalışanı A.K. ve Y.S. 'Taksirle adam öldürmek' suçlamasıyla gözaltına alındı. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 22 Ağustos 2017 01:08
www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Atila Sadıkoğulları 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Türk, Kürt, Afgan, Iraklı, Suriyeli... Nereli olduğunun hiçbir önemi yok. Tüm dünyada en ucuz şey işçi ve hayvan hayatı. İşçiden bahsederken diğer hayvan türlerini referans almam ne kadar acı ve ne kadar vahim.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.