21 Ağustos 2017 18:19

Bakan ‘Planım var’ dedi  ama içeriğini açıklamadı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba et fiyatlarıyla ilgili bir planının olduğunu söyledi ama açıklamadı.

Bakan ‘Planım var’ dedi  ama içeriğini açıklamadı

Paylaş

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, et fiyatlarına ilişkin gazetecilerin sorusuna “Ben et fiyatları ile ilgili geldiğimden beri hiçbir şey söylemiyorum. Kesinlikle söylemeyeceğim” diye yanıt verdi. konuşmasının devamında üreticinin, tüketicinin ve ithalatçının mutlu olacağı “kazan kazan” planını hayata geçireceklerini ileri süren Fakıbaba, bu plana ilişkin de bir açıklama yapmadı. 

DHA’nın haberine göre Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba, Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine bağlı daha önce köy olan İlören Mahallesi’ndeki mevsimlik tarım işçilerini ziyaret etti. Mevsimlik işçilerin su, elektrik, eğitim ve ulaşım sorunlarını çözmeye çalışacaklarını savunan Fakıbaba, bir gazetecinin et fiyatları ile ilgili bir planlamalarının olup olmadığını sorması üzerine şöyle konuştu: “Ben et fiyatları ile ilgili geldiğimden beri hiçbir şey söylemiyorum. Kesinlikle söylemeyeceğim. Esasından bir şeyi söylemeden yapmak önemli. Ama şu var, et fiyatlarını söylemem, biz hem 2017 yılının 4 ayını planladık, hem de 2018 yılını planladık. Bu palanlarımız iyi midir, kötü müdür halkımız karar verecek. Biraz, 2 ay, 2.5 ay bana müsaade etsinler, iyi olursa tabii ki alkışı hak etmiş oluruz, valla kötü olursa hakikaten üzücü bir olaydır. En çok ben üzülürüm. Samimi bir şekilde burada yine hem üretici, hem ortadaki sanayiciyi esnafı, ithalatçıyı herkesi kucaklayan, sonunda tüketiciye giden, tüketicinin de mutlu olabildiği, kazan, kazan, kazan dediğim, insanların mutlu olduğu bir formülü bulmamız lazım.” (ESKİŞEHİR)

ÖNCEKİ HABER

ÖSYM Başkanı Ömer Demir istifa etti

SONRAKİ HABER

Iğdır'da hayali seçmen vakası: Polis lojmanlarına 375 kişi kaydırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa