21 Ağustos 2017 17:42

Topbaş: Yağış için sadece idarecilerin tedbiri yetmiyor

İBB Başkanı Kadir Topbaş: Biz çevreyi kirletirsek, çevreye saygı göstermezsek gezegen yaşanmaz hale gelir. 

Topbaş: Yağış için sadece idarecilerin tedbiri yetmiyor

Paylaş

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş, İstanbul’da bu gece veya sabah beklenen yağışla ilgili konuştu: Sadece idarecilerin tedbir alması yetmiyor. Her birey bu hassasiyeti gösterirse sıkıntısız bir dönemi geride bırakırız. 

Kadir Topbaş, Enerji Müzesi ve Kültür Merkezi olarak hizmet verecek Hasanpaşa Gazhanesi’nde devam eden restorasyon çalışmaları hakkında incelemelerde bulundu. 

METEOROLOJİK UYARILARA GÖRE BU GECE, SABAH YAĞIŞ OLABİLİR

Topbaş İstanbul’da beklenen ciddi yağışla ilgili olarak vatandaşları dikkatli olmalarını ve yetkililerin uyarılarına karşı da hassas olmalarını istedi. Topbaş şöyle konuştu:

“İstanbul yağış ortamına girdi. Sabah erken saatlerden itibaren Sarıyer, Beykoz ve Şile bölgelerinde yoğun bir yağış görüldü. Meteorolojik uyarılara göre bu gece, sabah yağış olabilir. Gezegenimiz mevsim dengesinin dışına çıktı. Biz çevreyi kirletirsek, çevreye saygı göstermezsek gezegen yaşanmaz hale gelir. Vatandaşlarımızın meteorolojik gelişmelere dikkat etmesi, uyarılara hassasiyet göstermesi, mümkün mertebe toplu araçları kullanması tavsiye ediliyor. “Nem oranı aniden soğuyarak buza dönüşüp dolu olabilir” deniyor. Bunları beraberce yaşamalıyız. Sadece idarecilerin tedbir alması yetmiyor. Her birey bu hassasiyeti gösterirse sıkıntısız bir dönemi geride bırakırız.”

SU BİRİKME HARİTALARI OLUŞTURULUYOR  

Yağışların ardından nerede, neler yapılması gerektiğinin tespiti için 'İstanbul’da su birikme haritaları' yapılması yönünde talimat verdiğini söyleyen Topbaş, “İstanbul’un ana arterleri ve meydanları başta olmak üzere ‘su birikme haritaları çıkartın’ dedim. Kameralarla tespit edin. Yağışta sular nerelerde birikiyor, tedbirleri alalım, ona göre çalışalım. Haritalar çıkartılacak, nerede su birikiyor, nerede yoğunluk oluşuyor” diye konuştu. (İstanbul/DHA)

ÖNCEKİ HABER

‘Uykusuz gecelerim koyun kesilerek kutlandı!’

SONRAKİ HABER

Denizli'de midibüs kaza yaptı: 12 öğrenci yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa