21 Ağustos 2017 14:52

CHP: Emekliye kurban ikramiyesi ödenmeli

CHP Milletvekili Kazım Arslan, Maliye Bakanı Naci Ağbal'a verdiği soru önergesinde, emeklileri bayram ikramiyesi verilmesi gerektiğini ifade etti.

CHP: Emekliye kurban ikramiyesi ödenmeli

Paylaş

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Maliye Bakanı Naci Ağbal'a verdiği soru önergesinde, emeklileri bayram ikramiyesi verilmesi gerektiğini ifade etti. 

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, emeklilerin maaşlarının bayram öncesinde ödenmesinin geçim sorununu çözmediğini belirterek "Geçim sorunu çeken, bayramı mutlulukla yaşamak isteyen emeklimiz devleti yanında görmek istiyor. Tüm emeklilerimizin bayram sevincini yaşayabilmesi için emeklilerimize kurban parasının verilmesi, emeklilerimizin bir nebze rahatlamasına vesile olacaktır" dedi. Emeklilerin geçim şartları her geçen gün zorlaştığını söyleyen Arslan, Maliye Bakanı Naci Ağbal'a yazılı soru önergesini yöneltti. Hükümetin ve memur sendikalarının gündemindeki ayrım gözetilmeksizin tüm emeklilere bu Kurban Bayramı’ndan başlamak üzere, dini bayramlarda birer maaş ikramiye ödenip ödenmeyeceğini soran Arslan, bakana şu soruları yöneltti: “Hükümetiniz, birer maaş ikramiye ödenmesi ya da her emekliye eşit tutarda bayram ikramiyesi ödenmesi konusunda bir çalışma yapmakta mıdır? Kurban Bayramının yaklaşması nedeniyle çok zor durumda olan emeklilerimize birer kurbanlık parası ödeme uygulamasını ne zaman gerçekleştireceksiniz?” (Ankara/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Hacker'lardan Game of Thrones'un finalini sızdırma tehdidi

SONRAKİ HABER

HDP'den Meclis'e anadili kanun teklifi: Anadilinde hizmet verilsin

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa