Ciwan Haco: Çözüm süreci yeniden başlamalı

Ciwan Haco: Çözüm süreci yeniden başlamalı

Kürt sanatçı Ciwan Haco, Rudaw TV'de yaşamı ve müzik çalışmalarına ilişkin soruları yanıtladı.

Kürt müziğinin en önemli isimlerinden Ciwan Haco, Erbil merkezli yayın yapan Rudaw TV'ye konuk oldu.

Türkiye'ye ilk olarak 2003 yılında gelerek Batman'da konser verdiğini anlatan Haco, şöyle dedi:

"Şu anda bunu tekrarlamam mümkün değil. Çünkü çözüm sürecinin bitmesi ile bölgede yeniden sıkıntılar yaşanıyor. Sorunların çatışma ve şiddet ile değil, konuşarak ve diyalog ile çözülmesinden yanayım ve çözüm sürecinin yeniden başlamasını istiyorum."

'HÜLYA AVŞAR ÇOK MUHTEREM BİR DOST'

Ciwan Haco, 2012 yılında Hülya Avşar ile yaptığı Kürtçe düet ve klibin hatırlatılması ve Hülya Avşar'a aşık olup olmadığının sorulması üzerine şunları söyledi: "Hülya Avşar'a aşık olmadım. Ama Hülya Avşar iyi bir arkadaş, iyi bir dosttur. Onu seviyorum, çok muhterem bir dosttur. Birlikte düet yaptık ve klip çektik. Çok ses getiren klip 35 milyon gibi rekor bir sayıda izlenip dinlenilmiş."

Ciwan Haco, 2012 yılında Aşık Daimi'nin eseri 'Ne Ağlarsın'dan uyarlanan 'Esmer' şarkısında Hülya Avşar ile düet yapıp klibini çekmişti. Haco, Türkiye'ye geldiğinde, Hülya Avşar'ın yaptığı televizyon programına katılmıştı. (Diyarbakır/DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 21 Ağustos 2017 13:34
www.evrensel.net
ETİKETLER Ciwan Haco

1 yorum yapılmış

 1. Güneş Onur 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Dengbej, Stran, Halay, Kürdi makamı...vb. dinlemem. Ancak duydum ve biliyorum ki, Haco Kürtler arasında sevilen ve popüler bir sanatçıdır. Şivan Perver, Aynur...vb.

  Haco'ya kötü niyet atfetmem. Sonuçta halktan biridir, sanatçıdır ve bütün sanatçılar gibi biraz naive ve melankolik biri olsa gerektir.

  Ancak söylediği tam bir saçmalıktır. Bu kadar aşağılamadan sonra Kürtlerin tekrar müzakere masasına oturmayı düşünmeleri dahi anlamsız olur.

  Mevcut iktidar yalancıdır, sahtekardır, hilebaz ve iki yüzlüdür. Kızılderilileri sürekli aldatan "çatal dilli soluk yüzler" gibi. Hani çocukluğumuzun çizgi romanlarında vardı ya? Teksas Tom Miks derdik. İşte öyle.

  Ha, 2019'da kazara CHP iktidara gelirse ne olur? Aynısı olur. Kılıçdaroğlu'nun bütün söylemleri buna işaret ediyor. Yine de CHP daha dürüsttür. Çünkü kürt düşmanı olduğunu saklamak için fazla çaba sarf etmez.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.