Ayrımcı uygulama 'pembe trambüs' seferlere başlıyor

Ayrımcı uygulama 'pembe trambüs' seferlere başlıyor

Malatya’da cinsiyetçi ‘pembe trambüs’ uygulamasının yeni eğitim-öğretim döneminde sefere başlayacağı öğrenildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından harem-selamlık yöntemiyle gündeme getirilen, 2 adet pembe trambüsün yeni eğitim öğretim döneminde sefere başlayacağı belirtildi.

İnönü Üniversitesi'nde okuyan bir grup kadın öğrencinin talebi üzerine projelendirildiği iddia edilen uygulama Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda gündeme gelmişti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ayrımcı uygulama hakkında “Bununla ilgili üniversite öğrencileri bir kampanya başlatmışlardı” iddiasında bulunmuştu. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 20 Ağustos 2017 23:50
www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Yusuf Özcan 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Yayınlamayacağınıza bahse girerim...Fakat dikkatinizi çektimi bilmem bayan erkek wc leri de ayrı.., hatta bayan erkek hamamları da ayrı.., hatta ve hatta tüm spor branşlarında bayanlar ayrı erkekler ayrı...Bunlara niçin tepki göstermiyorsunuz merak ediyorum...Çünkü derdiniz başka...

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.