20 Ağustos 2017 22:05

Gürsel: Gazeteciliğe yöneltilen suçlamaları boşa çıkaracağız

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan tutuklu Gazeteci Kadri Gürsel ile görüştü.

Gürsel: Gazeteciliğe yöneltilen suçlamaları boşa çıkaracağız

Paylaş

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Cumhuriyet Yayın Danışmanı Kadri Gürsel ve Sözcü Muhabiri Gökmen Ulu ile görüştü.

Gürsel, Bircan aracılığıyla paylaştığı mesajında şu ifadeleri kullandı: “Davamızın 11 Eylül’deki ikinci duruşmasında bize yönelik suçlamaların, hukuksuz, akıl ve mantık dışı olduğunu bir kez daha ve bu kez farklı biçimde göstereceğiz. Sonuç ne olur bilemem ama bu siyasi bir dava. Şundan eminim, bize ve gazeteciliğe yöneltilen siyasi suçlamaları boşa çıkarmak yoluyla hukuku savunacağız. Demokrasi nöbetini Silivri’de tutmaya hazırım. Adaleti çürümüş bir Türkiye’nin bekası tehlikededir. Cumhuriyet davasında sonuç ne olursa olsun elimizde yaşanabilir bir Türkiye kalabilirse bu dava da eninde sonunda beraat edeceğiz, bundan eminim.”

‘DIŞARIDAKİ GAZETECİLER KORKUTULMAK İSTENİYOR’

Milletvekili Bircan ise ziyaret ardından yaptığı açıklamada, tutuklu gazetecilerin tehdit aracı olarak kullanıldığını belirterek “Hiçbir şeye dayandırılamayan bu tutuklamalar ile gazeteciler cezalandırılıyor. Tutuklu gazeteciler, halen görevlerinin başındaki gazetecilere ‘Siz de içeri atılabilirsiniz’ mesajı verilmek için tutuluyor. Gazetecinin görevi toplumu aydınlatmaktır. Maalesef gerçekleri yazan her gazeteci suçsuz olmasına rağmen uyduruk suçlar üretilerek cezaevine gönderiliyor” dedi. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

6 yaşındaki Baran, otel havuzunda boğuldu

SONRAKİ HABER

İDO ve BUDO'dan sefer iptalleri (16 Ocak 2019)

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa