20 Ağustos 2017 17:49

Düzce'de grev çadırında düğün

Düzce'de 21 gündür grevde olan Tekno Maccaferri işçilerinden Yakup Güler düğün salonuna gitmeden önce grev çadırını ziyaret etti.

Düzce'de grev çadırında düğün

Paylaş

Düzce'de grev yapan Tekno Maccaferri işçisi Yakup Güler, evleneceği gün düğünün yapılacağı salona gitmeden önce, gelinlikli eşini de alarak grevdeki arkadaşlarını ziyaret etti.

Düzce 1'inci Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren ağır makine üretimi yapan Tekno Maccaferri fabrikası Birleşik Metal-İş Sendikası üyesi işçiler, toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamayınca 21 gün önce grev başlattı. Fabrika işçilerinden Yakup Gürler, düğün tarihi greve denk gelince, düğünlerinin yapılacağı salona gitmeden önce gelinlikli eşiyle birlikte grev çadırına geldi. Gelin arabasından inen Gürler ve eşini grevdeki işçiler ile Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu karşıladı. Genç çifte mutluluklar dileyen Genel Başkan Adnan Serdaroğlu şöyle dedi: “21 gün önce greve çıktık. 21 gündür arkadaşlarımız onurlu bir şekilde hak nasıl alınır göstermeye çalışıyor. Bu tarihi bir olaydır. Çocuklarımıza gururla anlatacağımız olaylardır. İnşallah bunu da bütün arkadaşlarımız desteği ile başarılı bir şekilde bitiririz. Düzce’deki bütün arkadaşlarımız buradan örnek alırlar. Birlikte mücadeleyi Düzce’de görmüş oluruz. Ben tekrar arkadaşlarımıza hayırlı olsun diyorum. Allah mesut etsin."

'MUTLU GÜNÜMÜZÜ PAYLAŞMAK İSTEDİK'

Damat Yakup Serdaroğlu da mutlu günlerini arkadaşları ile paylaşmak istediklerini ifade ederek “Destek grevimiz zaten devam ediyordu. Bu mutlu günümüzde onları da mutluluğumuza dahil edelim dedik. Tamamen destek amaçlı. Başkanımız da gelmiş Allah razı olsun” dedi.

Konuşmaların ardında gelin ve damat, grevci işçilerle birlikte oyun havaları eşliğinde çiftetelli oynadıktan sonra düğünün yapılacağı salona hareket etti. (Düzce/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Akşener: Partiyi Ekim ortasına yetiştirmeye çalışacağız

SONRAKİ HABER

Celal Doğan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapılmayacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa