20 Ağustos 2017 09:26

ABD: IŞİD'i yendikten sonra Suriye'de kalmayı planlamıyoruz

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, SDG Sözcüsünün sözlerinin aksine IŞİD'i yendikten sonra Suriye'de kalmayacaklarını söyledi.

ABD: IŞİD'i yendikten sonra Suriye'de kalmayı planlamıyoruz

Paylaş

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, ABD'nin IŞİD'i mağlup ettikten sonra Suriye'de kalmayı planlamadığını öne sürdü.

Cuma günkü basın toplantısında konuşan Nauert'e Suriye Demokratik Güçleri Sözcüsü Talal Silo'nun "ABD'nin Suriye'de onlarca yıl kalacağı" şeklindeki açıklamaıs hatırlatıldı.

Nauert, "Bizim planımız bu değil. Niyetimiz IŞİD'i yenmek" dedi. Nauert, "Suriye kendi halkından insanlarca yönetilmeli, ABD ya da diğer güçlerce değil" ifadesini kullandı.

ABD'yle birlikte Rakka operasyonunu gerçekleştiren Suriye Demokratik Güçleri Sözcüsü Talal Silo, "Gelecek onlarca yılı kapsayan stratejik politikaları var. (Suriye'nin) kuzey bölgesi yönetimi ile… ABD yönetimi arasında uzun vadeli askeri, ekonomik ve siyasi anlaşmalar olacak" demişti.

ABD önderliğindeki Uluslararası Koalisyonun sözcüsü Albay Ryan Dillon ise  "IŞİD Rakka'da yenilse bile daha çok savaş gerekecek" şeklinde konuşmuştu. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Antalya'da Samir Nasri'ye coşkulu karşılama

SONRAKİ HABER

Adana'da evleri su bastı, araçlar yolda kaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa