Ameliyathaneden kalbi durmuş şekilde müşahede odasına alındı

Ameliyathaneden kalbi durmuş şekilde müşahede odasına alındı

Tarsus Medical Park Hastanesine burun ameliyatı olmak için giden Er Ali Gencel, ameliyattan kalbi durmuş şekilde çıkarılarak müşahede odasına alındı.

Hakkari Çukurca'da askerlik yapan 23 yaşındaki er Ali Gencel, izine geldiği memleketi Tarsus'ta burun ameliyatı olmak için bugün sabah saatlerinde Tarsus Medical Park Hastanesinde ameliyata alındı. Ameliyattan kalbi durmuş olarak çıkarılan Gencel, müşahede odasına alındı.

Gencel'in yakınları tarafından farkedilen durum sonrası hemşireler ve hastanenin acil servisinde görevli hekimler Gencel'e kalp masajı yaptı ve Gencel'in kalbi tekrar çalıştı. Daha sonra hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Ali Gencel'in doktor kontrolünde olduğu belirtildi.

Ameliyatı gerçekleştiren Doktor Aykut Bozan, hasta yaķınlarına yaptığı açıklamada "İhmal var fakat bunu araştıracak zaman değil. Biz hastanın iyileşmesi için şu an müdahalede bulunuyoruz" dedi.

'İHMAL HASTANE YÖNETİMİNİN'

Hasta yaķınlarına açıkalamalarda bulunan başka bir doktor ise "Buradaki ihmal, serviste 20 hastaya bir hemşire bulunduran Medical Park yönetiminindir" dedi. (Tarsus/EVRENSEL)

www.evrensel.net