Eşinin balkondan attığı kadın avukat arıyor

Eşinin balkondan attığı kadın avukat arıyor

EŞİNİN doğal gaz borusuna eşarp bağlayarak öldürmeye çalıştığı daha sonra da 4’üncü katta bulunan balkonlarından attığı Fatma Şen, geçirdiği 9 ameliyatın ardından hâlâ yürüyememe riskiyle karşı karşıya. 12 yıl boyuca her gün şiddet gören Şen’in en büyük korkusu eşinin ceza almamas

EŞİNİN doğal gaz borusuna eşarp bağlayarak öldürmeye çalıştığı daha sonra da 4’üncü katta bulunan balkonlarından attığı Fatma Şen, geçirdiği 9 ameliyatın ardından hâlâ yürüyememe riskiyle karşı karşıya. 12 yıl boyuca her gün şiddet gören Şen’in en büyük korkusu eşinin ceza almaması. 35 gündür hastanede yaşam mücadelesi veren Şen, maddi durumu elvermediği için avukat tutamıyor. Kadın kurumlarına yardım çağrısında bulunan Şen, kendisini yalnız bırakmamalarını istedi.

‘SAVCILIK KORUMADI’

Şu anda bir hastanede ortopedi bölümünde yatan 29 yaşındaki Şen’in 2 bacağında 8 kırık var. Beline ve bacaklarına platin takılan Şen, sağ ayağını aksayarak kullanacak. Sol bacağının platini kabul etmemesi halinde ise yürüme yetisini kaybetme riski bulunuyor. Eşinden boşanmak için Boşanma davası için avukat tuttuğunu ve bunu eşine söylediğini belirten Şen, “Ertesi gün işten geldiğimde evde sinirli bir şekilde bekliyor. ‘Sen ne yaptığını sanıyorsun’ dedi bana. Elinde bıçak vardı. Yalvardım beni bıraksın diye. İki eşarbımı doğal gaz borusuna bağlayarak, ‘Buraya çık ipi boğazından geçir, bir de seni öldürerek cezaevine giremem’ dedi. Korkuyordum ama ‘Allah’ım canımı al kurtulayım’ diyerek sandalyeye çıktım ipi boğazımdan geçirdim. Sandalyeyi devirdi. Boğulmak üzereydim şallar koptu ve yere düştüm. Yanıma gelerek, ‘Sen böyle ölmeyeceksin anlaşılan’ dedi ve bıçakla beni balkona götürerek, aşağıya attı” dedi.
Esenyurt Asayiş Büro Amirliği tarafından tutulan ifade tutanağında Şen’in çocuğunun babasının kendisini bıçakla kovalamasını görmesin diye balkona gidip kendisini attığı yazıyor. Şen, ifadesinin değiştirildiğini iddia ediyor. Şen, kadın kurumlarından kendisine yardım etmesini ve davasının takipçisi olmasını istiyor. (İstanbul/DİHA)

www.evrensel.net