19 Ağustos 2017 14:54

Yüksel Caddesi'nde açıklamaya sirenli engelleme

‘İşimizi geri istiyoruz’ eyleminde polis açıklama yapılırken engellemek için siren çaldı.

Yüksel Caddesi'nde açıklamaya sirenli engelleme

Paylaş

Yüksel Caddesi'nde 284 gündür devam eden “İşimizi geri istiyoruz” eyleminde yapılmak istenen açıklamaya izin vermeyen polis, slogan atanlarının seslerinin duyulmaması için siren çaldı. 

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi eylemleri 164’üncü gününe girerken hem onlara destek olmak hem de ihraç edildikleri işlerine dönmek isteyen kamu emekçilerinin başlattığı “İşimizi geri istiyoruz” eylemi 284’üncü güne girdi. Abluka altındaki Yüksel Caddesi'nde açıklama yapmak isteyen emekçilere izin vermeyen polis, Konur Sokak girişini kalkanları ile kapattı. 

POLİS SİREN ÇALDI 

Ardından kalkanların önünde açıklama yapmak isteyen emekçiler, “Nuriye Semih açlık grevinin 164’üncü gününde, Nuriye Semih serbest bırakılsın” yazılı pankart açtı. “Nuriye Semih onurumuzdur” sloganları atan eylemciler, pankartlarını açtıkları sırada polis müdahale etti. Eylemcilerin pankartlarını yırtan polis sokakta destek olmak için alkışlayan yurttaşları da uzaklaştırdı. Eylemcileri Meşrutiyet Caddesi'ne kadar iterek uzaklaştıran polis, sokağı yaya trafiğine kapattı. 

Polis slogan atan emekçilerin seslerini bastırmak için de siren çalması dikkat çekti. (DİHABER)
 

ÖNCEKİ HABER

Vicdan ve Adalet Nöbeti'nde 5. gün

SONRAKİ HABER

Şahmiran Tekstil patronundan işçilere: Zammı hak etmiyorsunuz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa