21 Temmuz 2012 13:43

Sider Metal işçileri yine eylemde

SİDER işçileri zamanı geçmesine rağmen ücretlerinin ödenmemesinden dolayı tekrar eylem yaptı. Hemen her ay ücret zamanında yaşanan sıkıntılardan bıktıklarını dile getiren işçiler bu sorunun çözülememesinden dolayı mağdur olduklarını dile getirdiler.İşçiler, her ay aynı çileyi çektiklerini ü

Sider Metal işçileri yine eylemde
Paylaş

İşçiler, her ay aynı çileyi çektiklerini ücretlerinin parçalı ödenmesinin sıkıntılarıyla karşılaştıklarını vurguladılar.

Cuma günü vardiya çıkışında servislere binmeyerek fabrika önünde toplanan işçiler bir süre burada bekledi. Sendika temsilcilerinin işverenle görüşmesinden olumlu bir cevap alamayınca alkışlarla Foça yoluna çıkarak  bir süre burada beklediler. Islık, alkış ve sloganlarla patronlarına protesto ettiler. Sendika temsilcilerinin isteği üzerine tekrar fabrika önüne gelen işçiler ücretlerinin ödemesini talep ettiler.

Yaklaşık 3 buçuk saat süren bekleyişin ardından sendikacılar işçilere şu bilgiyi verdi: İşveren mali sorunları öne sürerek ödeme yapamayacağını dile getirdi. Fabrikayı da Salı gününe kadar çalıştırmayacağını duyurdu. Maalesef olumlu cevap alamadık. Şimdilik dağılmamız gerekiyor.” İşçiler sendikacıların bu çağrısı üzerine servislere binerek dağıldılar.

PATRONUN PARASI VAR

İşçiler işverenin bu tutumunun kendilerine karşı yapılmış bir hareket olduğunu dile getirerek şunları söylediler: "Para var. Ama patron bu parayı hurda alımında kullanmayı tercih ediyor. işçileri ‘nasıl olsa hallederiz’ diye düşünüyor. Sendika temsilcileri de bir şey yapmıyor. Sesimiz daha etkili çıkmalı."

İşçiler ayrıca sosyal haklarının çok uzun zamandır içerde olduğunu, aynı patronun Bornova’da kurulu bulunan Ede demirçelik fabrikasında da aynı sıkıntıları işçilere yaşattığı dile getirdiler. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

EMEP: Yunan çelik işçilerinin yanındayız

SONRAKİ HABER

HES nöbetine Hopa desteği

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...