19 Ağustos 2017 11:54

Usulsüzlük iddialarını haberleştiren gazeteciye soruşturma

‘Silvan Belediyesi’nde usulsüzlük iddiası’ başlıklı haber yapan gazeteci Ferhat Parlak hakkında savcılık soruşturma başlattı. 

Usulsüzlük iddialarını haberleştiren gazeteciye soruşturma

Paylaş

Kayyım atanan Silvan Belediyesi'nin 27 Temmuz’da yaptığı ihaleyi, 3 Ağustos'ta "Silvan Belediyesi’nde usulsüzlük iddiası” başlığıyla duyuran gazeteci Ferhat Parlak hakkında kayyım ve Silvan Kaymakamı Adem Çelik suç duyurusunda bulundu. Mahkeme kararıyla 16 Ağustos 2015'te kapatılan Silvan Mücadele Gazetesi’nde muhabirlik yapan Parlak, yaptıkları haberleri ise sosyal medya üzerinde paylaşarak, gazeteciğini sürdürüyor. 

KAMU İTİBARI GEREKÇESİYLE ŞİKAYETÇİ OLDU

Parlak, Silvan Belediyesi ile ilgili yaptığı usulsüzlük haberi sısa sürede birçok sosyal medya hesabı, ajans ve gazete tarafından kullanıldı. Bu durumdan rahatsız olan kayyım Adem Çelik, 15 Ağustos Salı günü Parlak hakkında Silvan Cumhuriyet Başsavcılığı’na “Kamu kurumu ve yetkililerini karalama”, “Kamu itibarını zedeleme”, “Kamu düzenine olan güveni zayıflatma” gerekçeleriyle maddi ve manevi tazminata mahkum edilmesi için suç duyurusunda bulundu. 

Kayyım Çelik’in suç duyurusunun ardından savcılık, Parlak hakkında soruşturma başlattı.

‘KAYYIMIN KAMUOYUNU BİLGİLENDİRMESİ GEREKİYOR’ 

Kayyımın suçlamalarına tepki gösteren gazeteci Parlak, “Kurumun itibarını düşünen kayyumun, 85 bin nüfusluk bir ilçeyi yakından ilgilendiren ‘Silvan Belediyesi’nde usulsüzlük iddiası’ başlıklı haberi hakkında açıklama yapıp kamuoyunu bilgilendirmesi gerekiyor” diye tepki gösterdi. Parlak, savcılığın henüz ifadesinin almadığını ancak işin takipçisi olacağını söyledi. (DİHABER)

ÖNCEKİ HABER

Êzidî baba, çocuğunu alabilmek için DNA sonucunu bekliyor

SONRAKİ HABER

İzmir Çiğli'de bir sokakta patlama meydana geldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa