19 Ağustos 2017 10:25

Beşiktaş Belediyesi bisiklet sürmeye çağırıyor

Beşiktaş Belediyesinin fosil yakıtlara dikkat çekmek için düzenlediği bisiklet etkinliğinde yarın yüzlerce İstanbullu Beşiktaş'ta pedal basacak.

Beşiktaş Belediyesi bisiklet sürmeye çağırıyor

Paylaş

Beşiktaş Belediyesi İstanbulluları yarın bisiklet sürmeye çağırdı. Kampanya dahilinde trafik çilesine, fosil yakıtların zararlarına dikkat çekiliyor ve sağlıklı bir yaşam için ulaşımda bisikletin tercih edilmesi teşvik ediliyor.

Beşiktaş Belediyesi ve PAGÇEV iş birliği ile yapılacak etkinlik 20 Ağustos Pazar günü Beşiktaş Demokrasi Meydanı’ndan başlayacak, Aşiyan Mezarlığına ulaştıktan sonra ters istikametten devam ederek tekrar Demokrasi Meydanı’nda son bulacak. Maraton sonunda çekilişle sürpriz hediyeler verilecek.

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar'ın da katılacağı etkinlik saat 09.00’da başlayacak.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN BİSİKLET

Belediye tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"Hem spor, hem sağlık, hem de İstanbul’un ömür törpüsü olan keşmekeş trafiğe küçük görünse de büyük çözüm olabilir aslında! Peki, nedir o? Tabii ki bisiklet! Yabancı ülkelere bir göz atmanızda fayda var, bisiklet yolları, bisiklete önem veren vatandaşlar, hatta bakanlar, başbakanlar, peki bizde neden olmasın?

İşte bizde diyoruz ki;daha fazla bisiklet yollarımız olsun, herkesin bisikleti olsun. Bacaklara kuvvet! Hadi hep beraber Pazar günü pedal çevirmeye…" (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

‘İran-Türkiye yakın işbirliği yaparsa birçok sorun çözülür’

SONRAKİ HABER

Rusya, 20 Ukrayna askerinin tutukluluk süresini uzattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa