18 Ağustos 2017 16:12
Son Düzenlenme Tarihi: 18 Ağustos 2017 16:16

Depremde bizi TÜRGEV mi kurtaracak!

Üsküdar’ın Ünalan Mahallesi’nde deprem toplanma alanı olarak ayrılan yeşil alanın imara açılarak TÜRGEV’e tahsis edilmesi protesto edildi.

Depremde bizi TÜRGEV mi kurtaracak!

Paylaş

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Üsküdar’ın 80 bin nüfuslu Ünalan Mahallesi’nin Deprem Toplanma Alanı olarak ayrılan tek yeşil arazisinin imara açılması ve TÜRGEV’e tahsis edilmesine tepki gösterdi. Yarkadaş, “Gözleri doymak bilmiyor” dedi. Yarkadaş, İBB Başkanı Kadir Topbaş’ı da istifaya davet etti.

Üsküdar’ın Ünalan Mahallesi’nde spor yapılabilen tek yeşil alanın imara açılarak TÜRGEV’e tahsis edilmesi protesto edildi. CHP PM Üyesi Kadir Öğüt, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Üsküdar İlçe Başkanı Erdoğan Altan ve Mahallenin Muhtarı Mezengül Şimşek’in de katıldığı protestoda, karardan vazgeçilmesi çağrısı yapıldı.

‘NE İSTİYORSUNUZ BU HALKTAN?’

Eylemde konuşan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş kararı eleştirerek “Deprem olursa halkımız nereye sığınacak? Deprem Toplanma Alanı olarak ayrılan bu araziyi imara açıyor ve TÜRGEV’e peşkeş çekiyorsunuz” tepkisini gösterdi. Yarkadaş şöyle konuştu: “Ünalan Mahallesi güney alt bölge revizyon uygulaması adlı planla birlikte, burası da yeşil alandan çıkarılıp TÜRGEV’e verilmek ve güya eğitim merkezi yapılmak isteniyor.

Tüm yeşil alanlar, betona ve betonarmeye çevriliyor. Soralım o halde: Deprem olduğunda  bizi TÜRGEV mi kurtaracak? TÜRGEV’e mi sığınacağız, TÜRGEV’in betonarme binalarına mı sığınacağız? Ne istiyorsunuz bu halktan?” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a da seslenen Yarkadaş, “Ya bu planı iptal et, ya da istifa et” çağrısında bulundu.  CHP PM Üyesi Kadir Öğüt de uygulamaya tepki gösterdi. Öğüt, “Her yer betonla dolduruldu. Yaşanacak bir yer bırakmıyorlar. Bu anlayıştan İstanbul’u kurtarmamız lazım. Bunu birlikte başaracağız” ifadesini kullandı. Öğüt, mahalledeki diğer yeşil alanın da iki yıl önce bir AVM’ye peşkeş çekildiğini söyledi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

ÖDP’den fındık fiyatına tepki

SONRAKİ HABER

Netanyahu'nun yolsuzluk soruşturmasıyla ilgili erteleme talebine ret

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa