16 Ağustos 2017 15:09

Doğum gününde iş cinayetinde yaşamını yitirdi

Harç parası için inşaatta çalışan, Bingöl Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü öğrencisi Haydar Bozarslan iş cinayetinde hayatını kaybetti.

Doğum gününde iş cinayetinde yaşamını yitirdi

Paylaş

Uğur ZENGİN
İstanbul

Harç parası için çalıştığı Emlak Konut Kayaşehir şantiyesinde çalışan Bingöl Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi 22 yaşındaki Haydar Bozarslan, iskeleden düşerek yaralandı. Hastanede tedavi gören Bozarslan, doğum günü olan 15 Ağustos’ta yaşamını yitirdi. 

12 Ağustos’ta iskeleden düşen ve Beylikdüzü Medicana Hastanesine kaldırılarak yoğun bakıma alınan Bozarslan, 3 gün tedavi gördü. Doğum günü olan 15 Ağustos’ta hayatını kaybeden Bozarslan, söz konusu şantiyede ana taşeron firma olarak faaliyet yürüten Kalyon İnşaat’ın alt taşeronu Doğa Yapı’ya bağlı olarak çalışıyordu.

İŞÇİ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ OKUYORDU

Haydar Bozarslan’ın kendisiyle aynı şantiyede çalışan ağabeyi Murat Bozarslan, “Harçlığını, okul masraflarını çıkartmak için inşaatta çalışıyordu. Ailemizin durumu iyi değil. Ben de üniversite mezunuyum. Ben de aynı şantiyede çalışıyorum. 5 kardeştik, Haydar en küçüğümüzdü. Dördümüz evliyiz. Onlar İstanbul’a gelip belli bir kazanç elde edip eve dönüyorlardı. Haydar da çalışıp kendi harçlığını çıkarmak istiyordu. Bingöl’de ikinci öğretim okuyordu. 6 metrelik yüksekte çalışırken balkon kısmında malzeme alıyormuş ve dengesini kaybederek düşmüş” dedi. 

BAŞKA HAYDARLAR OLMASIN

“Başka Haydarlar olmasın” diyen Bozarslan şöyle konuştu: “Babamız ve annemizin herhangi bir sosyal güvencesi zaten yok. Ücra köşelerde, sosyal güvencesiz, hiçbir iş güvenliği alınmadan çalıştırılan insanlara örnek teşkil eder. Haydar iradeli, karakterli bir çocuktu. Yaşama bağlı bir çocuktu.” Bozarslan’ın cenazesi memleketi Bitlis Ahlat’a götürüldü.
 

ÖNCEKİ HABER

Muayene ettirmediler, ‘açlık grevinden vazgeçirin’ dediler

SONRAKİ HABER

Isparta-Antalya Karayolu ortasında yarık oluştu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa