15 Ağustos 2017 19:54

Keten İnşaat'ın sahipleri tutuklandı

Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Candaş'ın öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan Keten İnşaat'ın sahipleri tutuklandı.

Keten İnşaat'ın sahipleri tutuklandı

Paylaş

İmardan sorumlu Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Candaş'ın 18 Temmuz 2016'da belediye binasında uğraadığı silahlı saldırıda öldürülmesiyle ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan Keten İnşaat'ın sahipleri Selahattin Keten ve Rıza Keten ile Mehmet Tüysüz adlı şüpheli tutuklandı.

SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİLER

Soruşturmayı yürüten savcının tutuklama talebiyle mahkemeye sevk ettiği Keten kardeşler suçlamayı kabul etmedi. Selahattin Keten sorgu hakimliğinde verdiği ifadesinde "Atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Böyle bir olaya karışmadım. Diğer şüpheliler olayı kurgulayarak bizi bu suçun içine itmeye çalışmaktadır. Göz altında kaldığım sürede işlerim yarım kaldı. Mağdur oldum. Serbest bırakılmayı talep ediyorum" dedi.

Rıza Keten  de  "Ben emniyette geniş ifade verdim. O ifadem doğrudur aynın tekrar ediyorum. Ben belediye binasından içeriye girerken ruhsatlı silahıma ait kılıf üzerimde mevcuttu. Bu kılıf benim belimdeydi. Ancak içinde silah yoktu suçsuzum" dedi. Diğer şüpheli Mehemt Tüysüz ise  "Polis ifademme ekleyeceğim birşey yoktur. Bildiğim her şeyi anlattım " dedi.

Sorgularının ardından, üç süpheli kaçma ve dellileri karartma ihtimalinin yüksek olduğu gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi. (DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Sivanlı Dünya Pizza Şampiyonu Diyarbakır'da gözaltına alındı

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Trump IŞİD’e karşı zafer ilan edebilir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa