Gabriel: Türkiye politikamız etkisini gösteriyor

Gabriel: Türkiye politikamız etkisini gösteriyor

Almanya Dışişleri Bakanı Türkiye’ye karşı alınan önlemlerin ilk sonuçlarını verdiğini söyledi.

Gabriel, Alman vatandaşlarının Türkiye’de tutuklanmasına müsamaha gösteremeyeceklerini belirtti.

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, federal hükümetin Türkiye’ye takındığı tavrı sertleştirmesinin ilk sonuçlarını verdiğini söyledi. Kölner Stadt-Anzeiger gazetesinin sorularını yanıtlayan Gabriel, “Ekonomik baskının etkisini gösterdiğini” belirtti.

DW Türkçenin aktardıklarına göre; İnsan Hakları Savunucusu Peter Steudtner ve diğer Almanların tutuklanması üzerine Almanya Dışişleri Bakanlığı 20 Temmuz’da Türkiye’ye seyahat uyarısını sertleştirmiş ve Alman şirketlerini Türkiye’de yatırım yapma konusunda uyarmıştı.

Gabriel sözlerini, “Buna rağmen vatandaşlarımızı korumak zorundayız. Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanları tutuklatmasına müsamaha edemeyiz”, diyerek tamamladı. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER Sigmar Gabriel

2 yorum yapılmış

  1. Defolu urun 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 3

    Ulan bu ulkeye yaptirim mi yapacan gerizekali nerdeyse donumuza kadar ithal ediyoz sizden ne guzel olur oyle bi sey yapsaniz belki turkiye de akillanir da o zmn sizden ithal edecegine uretime gecer

  2. AC 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Almanya nın kalkışma toplantıları yaptıkları için tutuklanan Alman vatandaşları ne kadar değerli ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da o kadar değerlidir. Bunu anlamalarını bekliyoruz..

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.