Türkiye gerçeğini suratımıza çarptı!

Türkiye gerçeğini suratımıza çarptı!

Kenan Işık’ın sunduğu Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmada bir konuğun verdiği bilgiler  Türkiye’deki hem işsizlik hem de diplomalı işsizlik gerçeğini gözler önüne serdi.35 yaşındaki yarışmacı Elif Ayça Seren Ural’ın hayat hikayesi şöyle. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik B&o

Kenan Işık’ın sunduğu Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmada bir konuğun verdiği bilgiler  Türkiye’deki hem işsizlik hem de diplomalı işsizlik gerçeğini gözler önüne serdi.

35 yaşındaki yarışmacı Elif Ayça Seren Ural’ın hayat hikayesi şöyle. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun. Biri kız biri erkek iki çocuk annesi olan Ayça Seren Ural, Şişli meydanında simit satıyor, eşi de geceleri bisikleti ile çay satıyor.

Türkiye’nin korkunç gerçeğinin bir kez daha yüzümüze çarpıldığı yarışmada Ayça, sadece seyirci ile joker hakkını kullanarak 15 bin lira olan baraj sorusunu geçti.

Jokerlerini kullanırken cimri davranacağını söylen yarışmacı, bir sonraki programda diğer joker hakları ile bir milyona ulaşmayı hedefliyor.

Yarışmada yaşananlar Türkiye gerçeğini suratımıza çarpan gelişmelerden sadece biri oldu.
(İstanbul/EVRENSEL) 

www.evrensel.net