15 Ağustos 2017 14:15

17 kişinin cezaevinden firar girişimi engellendi

Osmaniye Cezaevinden kaçmak isteyen 17 PKK tutuklu ve hükümlüsünün firar girişimi engellendi.

17 kişinin cezaevinden firar girişimi engellendi

Paylaş

Osmaniye'de "PKK'ye üye olmak"tan hükümlü ve tutuklu 17 kişinin fırça sapı, askı kolu ve boncuk işleme tablosu ile duvar kırarak firar girişimi engellendi.

Olay dün gece saat 00.20 sıralarında ortaya çıktı. Osmaniye 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda, "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan hükümlü ve tutuklu olarak tutulan M.T. (26), Ö.Y. (32), O.B., (26), S.A. (31), N.O. (26), M.S. (52), M.Ç. (20), S.A. (24), A.İ. (31), E.D. (23), C.T. (31), H.S. (30), İ.A. (47), K.A.Ö. (33) ve M.O. (26) ile Suriye uyruklu R.M.E. (34) ve E.M.'nin (32) kaldığı C-15 koğuşundan duvara vurma sesi geldiğini duyan dış emniyet nöbetçisinin uyarısıyla cezaevi alarma geçti. Bu sırada da dışarıdan koğuşun dışa bakan bölümünde bir delik olduğu görüldü.

AÇILAN DELİK CEZAEVİ BAHÇESİNE

Bunun üzerine geniş güvenlik önlemi altında 17 kişinin kaldığı koğuş tahliye edilerek arama başlatıldı. Koğuşun içinden duvarda bir delik açıldığı, ancak  açılan deliğin yine cezaevi bahçesine çıktığı belirlendi.

Koğuşta yapılan aramada da olayda kullanılan, fırça sapı, askı kolu ve boncuk işleme tablosu ele geçti. Firar girişimi ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. (Osmaniye/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Batman’da DBP'li 7 belediye meclis üyesi gözaltına alındı

SONRAKİ HABER

İngiltere Başbakanı Theresa May, B Planını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa