15 Ağustos 2017 13:34

Eren'in yaşadığı mahallenin muhtarı: Benden 2 kişi istediler

Maçka'da PKK saldırısında yaşamını yitiren Eren Bülbül'ün yaşadığı köyün muhtarı Nurettin Reis: Komutan benden bölgeyi bilen 2 kişi istedi.

Paylaş

Trabzon'un Maçka ilçesinde PKK saldırısında yaşamını yitiren Eren Bülbül'ün yaşadığı Köprüyanı Mahallesi Muhtarı Nurettin Reis olaya dair yaptığı açıklamada "Beni olaydan 2 gün önce arayan komutan 'Muhtarım bu bölgede teröristler var. Biz bunları temizleyemesek bunlar kışı burada geçirecek' dedi. Benden bölgeyi iyi bilen 2 kişi istedi. Bunun üzerine ben de girişimlerde bulundum. Köylülere haber saldım. Kimse 1300 lira maaşla bu işi yapmak istemedi. Eren'in ailesi fakirdi, çalışkan bir çocuktu" dedi.

Köprüyanı Mahallesi Muhtarı Nurettin Reis, bir süre önce bölgede yine erzak hırsızlığı yaşandığını ve konu hakkında da ihbarda bulundukları jandarma güçlerince inceleme ve bazı tespitlerde bulunduklarını söyledi.

"Eren Bülbül’ün akrabalarının kendisini arayarak bölgede teröristlerin olduğunu ve bir evden erzak çaldıklarını söylediğini" belirten Muhtar Reis, "Mahallede son yaşanan olaydan iki gün önce bana gelen bilgide 'Hasan’ın evini soydular’ diye beni Eren’in akrabaları aradı. Burada teröristlerin olduğunu ve evin camını, kapısını kırarak evdeki gıda maddelerinin hepsini aldıklarını söylediler. Ben de durumu jandarmaya bildirdim. Daha sonra eve gelerek tespit yaptıktan sonra bu olayı teröristlerin gerçekleştirdiğini anladılar. Ondan sonra da cuma günü Eren askerlerle buluşup cuma namazını kıldı. Sonra amcası, Eren’i evi askerlere göstermek için gönderdi. Eve geldiklerinde de bu olay oldu” dedi.

KOMUTAN: BU BÖLGEDE TERÖRİSTLER VAR

Bölgede rütbeli bir komutanın kendisine "Muhtarım bu bölgede teröristler var burada tehlike var" dediğini anlatan Muhtar Nurettin Reis, şunları söyledi:

“Beni olaydan iki gün önce bir komutan aradı. 'Biz bunları yakalayıp vurmazsak, bölgeyi temizleyemezsek bunlar kışı burada geçirecek, başımıza sıkıntı olacaklar’ dedi. Daha sonra bana ‘Bize bölgeyi iyi bilen 2 kişi bul, bizimle gezecek’ dediler. Bunun üzerine ben de bu konuda girişimlerde bulundum, köylülere haber saldım. Kimse 1300 lira maaşla bu işi yapmak istemedi. Bazıları tehlikeli olduğu için kabul etmedi. Eren'i iyi tanıyorum benim öğrenci servisim var onunla okula gidiyordu. Eren'in ailesi fakirdi. Tatilde yaylada ot kesiyor burada fındık topluyordu. Çalışkan bir çocuktu. Bölgede teröristlerin Meryemana mevkii ve civarında olduklarını duymuştuk 2 grup oldukları söyleniyordu.” (Trabzon/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Meteorolojiden İstanbul ve Giresun için yağış ve sel uyarısı

SONRAKİ HABER

Zeytinburnu Belediyesi işçisi Yavuz Selim, yaşamına son verdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...