15 Ağustos 2017 13:28

Kadıköy Tiyatro Festivali’nde son oyun: ‘Yaşamaya Dair’

Kadıköy Belediyesi'nin 15.'sini düzenlediği Tiyatro Festivali 18 Ağustos Cuma günü sona eriyor.

Kadıköy Tiyatro Festivali’nde son oyun: ‘Yaşamaya Dair’

Paylaş

Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl 15’inci kez düzenlenen Tiyatro Festivali’nde 15 oyun izleyici ile buluştu. Her akşam yaklaşık bin beş yüz kişinin katıldığı oyunları bugüne kadar yaklaşık 20 bin kişi izledi. Tüm oyunların ilgiyle izlendiği festival 18 Ağustos Cuma günü sona eriyor.
Son haftasına giren Tiyatro Festival’inde bu hafta sezon boyunca kapalı gişe oynayan oyunlar izleyici ile buluşacak.

BUGÜN ‘SEVMEKTEN ÖLDÜ DESİNLER’

Bu akşam Kadıköy Emek Tiyatrosu “Sevmekten Öldü Desinler” oyunla şarkıcılık hayalleri kuran Gönül ve Mustafa’nın hikayesini seyirci ile buluşturuyor. Festivalin yarın sahne alacak oyunu ise ünlü tiyatro sanatçısı Ali Poyrazoğlu’nun “Usta ve Çırak” isimli oyunu.
Uygur Sanat Tiyatrosu ise 17 Ağustos Perşembe akşamı “Akizadeler-Bir Tatlı Huzur” isimli oyunla Özgürlük Parkı Sahnesi’nde olacak. Nejat Uygur'un yazdığı ve Süha Uygur'un yönettiği oyun İstanbul'un köklü ve önemli ailelerinden biri olan Akizadelerin hayatını konu alıyor.

‘TİYATRO HAYATTIR, İNATTIR’

Festival, Nâzım Hikmet’in yaşamından kesitlerin şairin şiirleri ile anlatıldığı Genco Erkal tarafından uyarlanan “Yaşamaya Dair” oyunu ile veda edecek. Beş yılda 260 kez kapalı gişe oynayan oyunda Tülay Günal ve Genco Erkal Selamiçeşme Parkında izleyici ile buluşacak.

Tiyatro Festivali’ne dair konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu tiyatro severlerin sezonda izleyemediği bazı oyunları yıldızlar altında izlemeye katkı sunmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek “Ben de sezonda izleme fırsatı bulamadığım bazı oyunları festivalde izledim. Festivale ilgi her geçen yıl artıyor. Bu ilgi bizi çok mutlu ediyor. Sanata, edebiyata, tiyatroya ilginin artmasını çok önemli buluyorum. Tiyatro hayattır, inattır. Sanata, tiyatro ile hayata ve ideallerimize tutunacağız. Sahne alan tüm oyuncularımıza ve tiyatro sahnelerine teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıl yine sezonun en iyi oyunları ile Özgürlük Parkında olacağız.” dedi.

Kadıköy Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da sahnelenen oyunların ücretsiz davetiyeleri Kadıköy Belediyesi’nin kültür merkezlerinden temin ediliyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

CHP Ankara İl Başkanlığından Kılıçdaroğlu'ya destek

SONRAKİ HABER

Seramik fabrikasında ücretlerini alamayan işçiler eylem yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa