15 Ağustos 2017 11:46

İleri Haber editörü İzgen Gökçe gözaltına alındı

İleri Haber editörlerinden İzgen Gökçe bu sabah gözaltına alındı

İleri Haber editörü İzgen Gökçe gözaltına alındı

Paylaş

İleri Haber editörlerinden İzgen Gökçe hakkında başlatılan bir soruşturma nedeniyle bu sabah Bartın’da bulunan evinden gözaltına alındı. Gökçe’nin telefonuna ve bilgisayarına el konuldu. 

Aynı soruşturma kapsamında dört Halkın Türkiye Komünist Partisi (HTKP) üyesi ve 1 Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) üyesinin evlerinin basıldığı ve haklarında gözaltı kararı olduğu öğrenildi.

'İZGEN GÖKÇE GAZETECİDİR'

Gökçe'nin gözaltına alınmasına ilişkin İleri Haber adına yapılan açıklamada, “Saray Rejimi’nin ve OHAL darbesinin gazeteciler üzerindeki baskısı hız kesmeden devam ediyor. Aynı zamanda Gazetecilik Bölümü öğrencisi olan mesai arkadaşımız İzgen Gökçe, gazetecilik dışında hiçbir faaliyette bulunmamış, her daim meslek ilkelerine ve halka karşı sorumluluğunun gereğini yerine getirmiştir. İzgen Gökçe’nin uydurma gerekçelerle gözaltına alınması bir kez daha göstermiştir ki gazetecilik, iktidarını yalan üzerine kurmuş iktidarın en büyük korkusudur. İzgen Gökçe gazetecidir. İzgen Gökçe serbest bırakılmalıdır." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

'Hamma Hammami’s security must be ensured'

SONRAKİ HABER

İngiltere'de yasalardaki aile içi şiddet tanımı genişletiliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa