14 Ağustos 2017 21:50

Attika’daki yangının dumanları Girit’i sardı

Yunanistan'ın Attika bölgesindeki yangın büyüyor. Yangının dumanları sadece Atina’da değil Girit’te bile etkisini hissettiriyor.

Attika’daki yangının dumanları Girit’i sardı

Paylaş

Yunanistan'ın Attika bölgesindeki yangın büyüyor. Dünden beri Attika’nın Kalamos, Varnava ve Kapandriti bölgelerini talan eden yangının dumanları sadece Atina’da değil Girit’te bile etkisini hissettiriyor.

Başkent Atina’nın kuzey semtlerinin yanı sıra merkezinden bile görünen dumanlar, Girit sakinlerini de telaşlandırdı. Girit’in Mesara ovasına ve Zaros derbendine kadar gelen dumanlar ve yanık kokusu, özellikle Hania ve İerapetra kentlerinde sis gibi beliren duman ve kurum, Giritlileri de telaşlandırdı. Halk, yangının Attika’da değil, Girit'te olduğunu sandı.

Sat24 uydusundan gönderilen resimlerde Girit Adası’nın dumanlarla örtüldüğü görünüyor.

Kontrol altına alınamayan yangına güneş batana kadar havadan Canader uçakları ve helikopterlerle, karadan ise 68 itfaiye aracı, 150 itfaiyeci, 58 yaya, gönüllüler ve askeri birliklerle müdahale ediliyor. Marathonas Belediye Başkan Yardımcısı Adam Megapanos, yangın cephesinin 25 kilometreye yaklaştığını açıkladı.

Selanik, İleia ve Zakinthos’daki yangınlar da kontrol altına alınamadı. (DHA)  
 

ÖNCEKİ HABER

Ankara'da 18 kişi gazdan zehirlendi

SONRAKİ HABER

Hrant Dink için etkinlik düzenlenecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa