14 Ağustos 2017 21:29

Trump bu kez ırkçılığı eleştirdi

Irkçı grupları açıkça eleştirmediği için tepki alan Trump ikinci kez konuştu ‘Irkçılık kötüdür ve ırkçılık adına şiddete sebep olanlar hayduttur’ dedi

Trump bu kez ırkçılığı eleştirdi

Paylaş

ABD Başkanı Trump, ırkçıları açıkça eleştirmediği için çok eleştirilmesi üzerine ikinci bir açıklama yaparak, ‘Irkçılık kötüdür ve ırkçılık adına şiddete sebep olanlar hayduttur’ dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, ABD'nin Virginia eyaletindeki Charlottesville'de yaşanan olayları ve bir kadının hayatını kaybettiği saldırıyı kınadı.

Washington ziyaretinde Trump, Beyaz Saray'dan halka hitap ederek "Irkçılık kötüdür ve ırkçılık adına şiddete sebep olanlar suçludur, hayduttur. Amerikalılar olarak değer verdiğimiz her şeye zıt olan Klu Klux Klan, neo-Naziler, beyaz ırkçılar ve diğer nefret grupları, buna dahildir" diye konuştu.

Charlottesville'deki şiddet eylemleriyle ilgili olarak ırkçı grupları açıkça kınamadığı için yoğun eleştiriye maruz kalan Trump bu kez ırkçı ve sağcı grupları net şekilde eleştirdi.

Charlottesville'de ırkçılara karşı yapılan eylem sırasında bir araç halkın üzerine dalmış ve 1 kişi hayatını kaybetmişti. 19 kişinin de yaralandığı saldırının ardından 20 yaşındaki sürücü James Fields gözaltına alınmıştı. (DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Urfa Balıklıgöl'de tünel çöktü

SONRAKİ HABER

Seramik fabrikasında ücretlerini alamayan işçiler eylem yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa