14 Ağustos 2017 18:51

Yüksel Caddesi 279. gün: Acun Karadağ ve 2 kişi gözaltında

'İşimizi geri istiyoruz' eyleminde polis Acun Karadağ ve 2 kişiyi daha darbederek gözaltına aldı.

Yüksel Caddesi 279. gün: Acun Karadağ ve 2 kişi gözaltında

Paylaş

Yüksel Caddesi'nde 279 gündür devam eden “İşimizi geri istiyoruz” eyleminde yapılmak istenen basın açıklamasına müdahale eden polis Acun Karadağ ve 2 kişiyi daha darp ederek gözaltına aldı. 

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi eylemi 159’uncu gününe girerken, hem onlara destek olmak hem de ihraç edildikleri işlerine geri dönmek isteyen kamu emekçilerinin başlattığı “İşimizi geri istiyoruz” eylemi 279’uncu güne girdi. Yüksel Caddesi'nde etrafı bariyerlerle sarılan İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yapmak isteyen Veli Saçılık, Acun Karadağ ve destekçileri Konur Sokak’ta toplandı. “Nuriye ve Semih’in açlık grevi 159. gününde, Nuriye Semih serbest bırakılsın” yazılı pankart açan eylemciler “Nuriye Semih onurumuzdur” ve “Emekçiyiz haklıyız” sloganları attı. 

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Pankartlarını açar açmaz polisin müdahalesine maruz kalan emekçilerden Acun Karadağ’ın üzerine onlarca polis çökerek gözaltına aldı. Diğer eylemcileri de darbeden polis Acun Karadağ ile birlikte Simge Gençay ve Sultan Aydoğdu'yu da gözaltına aldı. (DİHABER) 
 

ÖNCEKİ HABER

‘İsveç ve AB, Erdoğan’a daha güçlü tepki göstermeli’

SONRAKİ HABER

Kamuda kira artışı TÜFE bazlı olacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa