‘Suruç için eylem yapınca işinden atıldı’ iddiası

‘Suruç için eylem yapınca işinden atıldı’ iddiası

Nesibe Karakaya, 2 yıl önce Suruç Katliamını protesto ettiği gerekçesiyle işten atıldığını iddia etti.

İstanbul'da POS cihazı hizmetleri veren özel bir firmada çalışırken performans düşüklüğü gerekçe gösterilerek işten atılan Nesibe Karakaya, işten atılmasının esas gerekçesinin Suruç Katliamı’nı protesto etmek amacıyla 2 yıl önce yaptığı tek kişilik eylem olduğunu öne sürdü. 

16 Temmuz 2017 tarihinde işten çıkarılan Karakaya, yaptığı eylemin fotoğraflarının katliamın 2. yıl dönümünde internete düştüğünü, 3 gün sonra da işten atıldığını anlattı. 

Çalıştığı bankaların işlerini düzenli bir şekilde yaptığı için kendisine teşekkür ettiklerini bu yüzden “Performans yetersizliği” gerekçesinin inandırıcı olmadığını ekleyen Karakaya, “Suruç Katliamı’nın 2’nci yılında bazı sosyal medya hesaplarında bir arkadaşım benim 2 yıl önceki eylemimi görmüş. Yanıma gelerek ‘Ben seni böyle bilmiyordum. Niye bizimle paylaşmadın’ gibi şeyler söyledi. Bu konuşmaya bir yönetici de şahit oldu” dedi. Daha önce performansı için kendisini tebrik eden firma yöneticilerinin 3 gün içerisinde tavırlarının değiştiğini ve kendisini işten attıklarını belirten Karakaya,  normalde işine son verilen elemanların ay sonunu bekledikten sonra ilişkisinin kesildiğini ancak kendisinin ay ortasında çıkarıldığını da ifade etti. (İstanbul/DİHABER)

Son Düzenlenme Tarihi: 14 Ağustos 2017 16:43
www.evrensel.net
ETİKETLER Nesibe Karakaya

1 yorum yapılmış

 1. Binali Toplar 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Arkadaş'a zulümden düşen pay. Yerine göre şereftir.
  Kesinlikle yanlış bi şey yapmamış. Onu işinden atanlar
  kuvvete ram etmişler. Yarın ULU DİVANDA onu işinden
  edenler 'RU REŞ^ olacaklar.
  Diyarbakır patlamasını da Suruç'da Ankara Gar'ında olanları
  görmezden gelenler. es geçenler. hafifseyenler de göz yumanlar da
  ULU DİVANDA ne ne diyecekler?

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.