14 Ağustos 2017 10:02

Çok sayıda kentte ev baskınları: Gazeteciler de gözaltında

Ülke genelinde HDP odaklı gözaltı operasyonları devam ediyor. İstanbul, Ankara, Tekirdağ, Urfa'daki operasyonlarda 2 gazeteci de gözaltına alındı.

Çok sayıda kentte ev baskınları: Gazeteciler de gözaltında

Paylaş

Ülke genelinde HDP'ye dönük gözaltı furyası devam ediyor. İstanbul ve Tekirdağ'da 13, Ankara'da 8 kişi gözaltına alındı. Ankara'da Dihaber Muhabiri Deniz Nazlım ile Urfa'da Özgürlükçü Demokrasi çalışanı Hamdullah Bayram gözaltına alınanlar arasında.

ANKARA'DA 8 GÖZALTI

Ankara’da sabaha karşı yapılan ev baskınlarında aralarında Dihaber Muhabiri Deniz Nazlım’ın da aralarında bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı. Nazlım ile birlikte, Dilan Çetin, Erkan Kara, İrfan Geçer, Yeliz Yıldırım, Yıldız Bahçeci, Laleş Ekmen, Engin Çevik ve Mücahit Kaplan isimli çoğunluğu HDP’li yöneticiler de gözaltına alındı.

İkamet ettiği adreste yapılan aramaların ardından teknik malzemelere el konulurken, gazeteci Nazlım hakkında yakalama kararı olduğu ileri sürüldü.

Gözaltına alınanlar, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldü.

İSTANBUL VE TEKİRDAĞ'DA 13 GÖZALTI

İstanbul'un 7 ilçesinde yapılan ev baskınlarında 12 kişi gözaltına alınırken, Tekirdağ'da ise HDP İl Eş Başkanı Kenan Yıldız, gözaltına alındı.

İstanbul'un birçok ilçesinde eş zamanlı olarak ev baskınları gerçekleştirildi. Arnavutköy, Bahçelievler, Bağcılar, Beyoğlu, Esenler, Pendik ve Sancaktepe ilçelerinde düzenlenen baskınlarda 12 kişi gözaltına alındı.

Operasyon kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan 18 kişiden 12'sinin gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltına alınanlar, Vatan Caddesi'nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Tekirdağ'da da HDP İl Eş Başkanı Kenan Yıldız, sabah saatlerinde evine yapılan baskınla gözaltına alındı. Yıldız'ın, İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü belirtildi.

URFA'DA ÖZGÜRLÜKÇÜ DEMOKRASİ ÇALIŞANI BAYRAM GÖZALTINA ALINDI

Özgürlükçü Demokrasi gazetesi Urfa çalışanı Hamdullah Bayram da kaldığı eve yapılan baskınla gözaltına alındı.

Dihaber Urfa Muhabiri Arjin Dilek Öncel ile Özgürlükçü Demokrasi gazetesi çalışanı Hamdullah Bayram'ın kaldığı eve sabah saatlerinde polis tarafından baskın yapıldı. "İhbar" olduğu gerekçesiyle baskın yapılan evde, 2 laptop PC, Nikkon D90 marka fotoğraf makinesi, flaş diskler, gazeteci Arzu Demir'in yazdığı "Dağın kadın hali" adlı kitap, gazetecilerin haber amaçlı kullandıkları not defterleri ile yeşil, sarı, kırmızı renkli bir fulara el konuldu.

Yapılan aramaların ardından gazeteci Bayram gözaltına alındı.

Bayram'ın, gözaltı merkezi olarak kullanılan Sabiha Özlek Lisesi Spor Salonu'na götürüleceği öğrenildi. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Suriye’de yeni dönem

SONRAKİ HABER

12 tutukluya cezaya gerekçe: Kardan insana zafer işareti yaptırdılar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa