20 Temmuz 2012 13:45

Hatip Çayı’nda tehlikeli dönüşüm

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Mamak’ta Hatip Çayı üzerindeki kentsel dönüşüm projesi yeni felaketlere gebe. Üzerinde kongre merkezi, park ve birçok konutun bulunduğu dere yatağı üzerindeki projeyle ilgili Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odası ve Barınma Hakkı Meclisi açıklama yaptı..Meslek örgü

Hatip Çayı’nda tehlikeli dönüşüm
Paylaş

Meslek örgütleri bugün Hatip Çayı üzerindeki Üreğir Mahallesi’nde incelemelerde bulundular. Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Tezcan Candan Karakuş ise, “Başbakan Samsun’daki olaylardan sonra TOKİ’nin kusursuz olduğunu açıklarsa belediye başkanı da buranın dere yatağı üzerinde olmadığını rahatlıkla söyler’’ diye konuştu. Uyarılmadıklarını söyleyip meslek odalarını eleştiren Başbakana “Bir kez daha uyarıyoruz. Dere yatağına konut yapılmayacağını çocuklar bile biliyor. İnsanların canıyla oynamayın” diye seslendi.

Şehir Plancıları Odası 2. Başkanı Dr. Ümit Özcan, Ankara’da yeni konuta ihtiyaç olmadığına dikkat çekti. Yeni çıkan yasayla kentsel dönüşüme karşı çıkmanın suç haline getirildiğini hatırlatan Özcan, yoksullaşan halkın sesine kulak vermenin ve bilimsel verilere uymanın önemini vurguladı. Mamak Belediye Meclis Üyesi Yusuf Sağlık ise AKP zihniyetinin insana değil rantlara değer verdiğini belirtti.
(Ankara/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Darbe hukuksuzluğuna son verin!

SONRAKİ HABER

Şerzan Kurt davasına katılım çağrısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...