13 Ağustos 2017 19:07

Atanmayan öğretmen adayı intihar etti

Atanmayan öğretmen, 'Hayatımın geri kalanını devam ettirmek için umudumu, ışığımı kaybettim. Bu paradoksu kıramadım' notunu yazarak intihar etti.

Atanmayan öğretmen adayı intihar etti

Paylaş

İzmir'de yaşayan Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü mezunu 23 yaşındaki İsa Erdoğan, atanamadığı için intihar etti.

Olay, geçen çarşamba günü akşam saatlerinde meydana geldi. Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunu olan ve ücretli öğretmenlik yapan İsa Erdoğan, iddiaya göre atanmadığı için bunalıma girdi. İsa Erdoğan, evinde yalnız olduğu sırada kendini asarak intihar etti. Yakınları tarafından bulunan İsa Erdoğan'ın bedeni savcının incelemesinin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

İsa Erdoğan'ın sosyal medya hesabından intihar etmeden önce, "Öncelikle hepinizden ailemden arkadaşlarımdan yakın dostlarımdan, böyle bir üzücü durumu yaşattığım için özür diliyorum. Üzgünüm. Uzun zamandır mutsuzum. Mutlu nasıl olunur onu bile bilmiyorum aslında. Hayatımın geri kalanını devam ettirmek için umudumu, ışığımı kaybettim. Bu paradoksu kıramadım. Başka bir sebep aramanıza gerek yok. Kendi irademle, kararımla aranızdan ayrılıyorum. Bu not yayınladıktan hemen sonra hayatımı sonlandırıyorum. Vasiyet: Tüm organlarımı ve dokularımı bağışlıyorum. Ailemin rızası alınarak. En önemlisi Erzincan'a defnedilmek istiyorum" yazdığı ortaya çıktı. (İzmir/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Dilek Öcalan: CPT, AKP’nin yandaşı haline geldi

SONRAKİ HABER

Celal Şengör: Elin dangalağına organ verip onu yaşatmanın anlamı yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa