12 Ağustos 2017 12:35

Barselona Havaalanı'nda grev

Barselona El Prat Havaalanı’nda uyarı grevinde olan işçiler yarın Katalan Hükümeti’nin teklifini oylayacak, hayır çıkarsa işçiler greve çıkacak.

Barselona Havaalanı'nda grev

Paylaş

Filiz YAVUZ 

Barselona El Prat Havaalanı’nda çalışma koşullarının iyileştirilmesini isteyen işçilerle hükümet arasındaki anlaşmazlık sürüyor. Havaalanı güvenliğinden ve kontrollerden sorumlu uyarı grevindeki işçiler yarın Katalan Hükümeti’nin grevin sonlandırılması için sunduğu teklifi oylayacak. Hayır kararı çıkması halinde işçiler 14 Ağustos’ta greve çıkacak.

İspanya’da Katalonya Özerk Bölgesinin Başkenti Barselona’daki El Prat Havaalanı çalışanları, havaalana gelen yolcu sayısının sürekli artmasıyla birlikte iş yüklerinin de arttığını ancak çalışan sayısının ve maaşlarının aynı kalmasını protesto ediyor. Uyarı grevine çıkan havaalanı güvenliğinden ve kontrollerden sorumlu Eulen şirketi işçileri, maaşlarında 350 avroluk artış ve iş yükünün azaltılmasını talep ediyor. Katalan Parlamentosu ise aylık 200 avroluk maaş artışı teklif etti. İşçiler yarın bu teklifi oylayacak.

Oylamadan hayır kararı çıkması halinde işçiler 14 Ağustos’ta greve çıkacak.

Bayındırlık Bakanı  Íñigo de la Serna ise havaalanında uyarı grevleri nedeniye oluşan uzun kuyruklara çözüm olarak ise işçilerin işlerini Sivil Muhafızların yapacağını, böylelikle havalanındaki düzenin ve güvenliğin sağlanacağını duyurdu. (Madrıd/DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Ankara YHT Garı'nda tavan çöktü

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu, muhtarlarla bir araya geldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa