12 Ağustos 2017 09:44
Son Düzenlenme Tarihi: 12 Ağustos 2017 15:04

İzmit’te iş makinesi devrilince tren seferleri durdu

İzmit'te, tren yolu inşaatında kullanılan sondaj makinesinin devrilmesi sonucu Ankara İzmit arası tren seferleri durdu. 

İzmit’te iş makinesi devrilince tren seferleri durdu

Paylaş

İzmit'te, tren yolu inşaatında kullanılan sondaj makinesinin devrilmesi sonucu enerji nakil hatlarının koptu. Ankara ile İzmit arasında tren seferleri durdu.

Olay, sabah saatlerinde, İzmit Körfez Mahallesi Salim Dervişoğlu Caddesi''nde meydana geldi. Banliyö seferlerini yapacak tren raylarının döşenmesi öncesi sondaj çalışması yapan iş makinesi devrildi.

İş makinesi demiryolu üzerindeki enerji hatlarını koparırken, olayda yaralanan olmadı. İşçilerin haber vermesi üzerine tren seferleri durduruldu. İtfaiye, polis ekipleri gelirken, kopan enerji hatlarının oluşturabileceği tehlikeye karşı önlem alındı.

Tren yolunun yanından geçen D-100 Karayolu'nda ulaşım tek şeritten sağlandı. Demiryolları görevlileri bölgede çalışma yaparken, Ankara ile İzmit arasında yüksek hızlı tren ve banliyö tren seferleri durdu.

Devrilen iş makinesinin vinçle kaldırılması ve enerji hatlarının onarımı için çalışmalar başlatıldı.

YOLCULAR OTOBÜSLERLE TAŞINDI

Kaza üzerine seferlerin iptal olduğu duyurulunca çok sayıda yolcu trenden inerek beklemeye başladı. Garda kalan yolcular, yetkililere gereken ilgiyi göstermedikleri için tepki gösterdi. Yaklaşık 2 saat garda bekleyen yolcular daha sonra otobüslerle gidecekleri yerlere gönderildi. Garda yaklaşık bir tren dolusu kişinin mağdur olduğunu belirten yolculardan Ali Dinçer, "İzmit'te bir iş makinesi devrilmiş, teller kopmuş biz de sonradan haberini aldık. Bize de sonradan söylediler, bilmiyorduk. Bir tren dolusu, kaç kişi var bilmiyorum. Çözüm olarak otobüs seferleri yaptılar" dedi. Yolculardan Arif Pekdemir ise 2 saat boyunca kendilerine hiç bilgi verilmeden bekletildiklerini söyleyerek, "İçeri gidip münakaşa yapınca bize arıza olduğunu anlattılar" diye konuştu.

Yolcular 40 dakikalık otobüs yolculuğunun ardından Arifiye'de tren hattına aktarıldı.

(Fotoğraf: Atakan Yılmaz)
 

TREN SEFERLERİ BAŞLADI

İzmit'te sabah saat 07.30 sıralarında iş makinesinin demiryoluna devrilmesi sonucu seferler dururken, iş makinesi demiryolundan kaldırıldı. Demiryolları ekibi hasar gören elektrik hattını onarmaya çalışırken, diğer hatlar tren seferlerine açıldı.

Saat 13.15 sıralarında bölgeden Ankara yönüne doğru yüksek hızlı tren geçiş yapmasıyla birlikte demiryolu ulaşıma açıldı. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Eren Keskin: Kaygı verici bir süreç başlıyor

SONRAKİ HABER

Denizli EYT, 10 Şubat'ta Ankara buluşmasında olacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa