DBP Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan gözaltına alındı

DBP Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan gözaltına alındı

DBP Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan Adana’da gözaltına alındı.

DBP Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan Adana’da sabah saatlerinde misafir olarak kaldığı eve yapılan polis baskınıyla gözaltına alındı. Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla gözaltına alındığı belirtilen Arslan’ın dosyasında "gizlilik" kararı olduğu için gerekçesi açıklanmadı.

Arslan’ın kaldığı ev ise polisler tarafından didik didik aranarak, dağıtıldı.

Arslan, dün HDP Adana İl Örgütü’nün “Durmayalım Dur Diyelim” sloganıyla düzenlediği halk buluşmasına katılmıştı.

‘EŞ BAŞKANIMIZI GÖZALTINA ALARAK ÇALIŞMALARIMIZI ENGELLEMEK İSTİYORLAR’

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkan Yardımcısı Hacer Özdemir, Eş Genel Başkanları Mehmet Arslan'ın Adana'da gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Adresi ve siyasi konumu belli olan bir başkanın bu şekilde gözaltına alınmasının kabul edilemez olduğunu söyleyen Özdemir, kongreden sonra halk buluşmaları gerçekleştirdiklerini belirterek gözaltı ve tutuklamalarla çalışmalarının engellenmek istendiğine dikkat çekti. 

‘OPERASYONUN ŞEKLİ BİLİNÇLİ OLARAK SEÇİLMİŞ’

Özdemir, yaptıkları halk buluşmalarının topluma bir canlılık kattığını belirterek, bu canlılıktan korkanların operasyonla gözaltına alma yöntemine başvurduğunu sözlerine ekledi. Siyasi bir partinin eş genel başkanının “şafak operasyonu” adı altında gözaltına alınmasının kabul edilmez olduğunu ifade eden Özdemir, operasyonun bilinçli olarak yapıldığını söyledi. 

‘HALK BULUŞMALARI DEVAM EDECEK’

Özdemir, uygulanan hukuksuzlukları tanımadıklarını ve kabul etmeyeceklerini ifade etti. Halk buluşmalarının Türkiye’nin her yerinde ciddi bir karşılık bulduğunun altını çizen Özdemir, operasyonların bu çalışmalara bilinçli bir darbe amacı taşıdığını kaydetti. DBP’ye dönük bilinçli bir saldırı yapıldığını dile getiren Özdemir, tüm baskı, saldırı, gözaltı ve tutuklamalara inat çalışmalarını daha güçlü bir şekilde yürüteceklerini söyledi.(DİHABER)
 

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Ağustos 2017 15:10
www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. muro 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Sayın Yönetici Daha çnceki bir soruçdurma için göz altına alınması neden diğer yöneticiler tarafından eleştiriliyor.....Oysaki eleştiren şimdiki başkan dışarda ve tutuklama yada göz altına alınmammış demekki neymiş kişiler geçmişde bir yasal olmayan bir iş yapmış ise Yasalar çercevesinde hesabınıda verecek....halk ile buluşma.....en doğal hakdır mutlaka.....oysaki siyasi yöneticilerin Halk diye tabir ettiği bölğesel mi yada etnik kimlik Kürt kimlik taşışma bölgesi üzerinde buluşmammı Kısaca buluşma dedikleri toplantıda Sürekli Kürt Kimlik ön planda tutularak ayrımcılığı Tırmandırmayamı çalışmak .Yada Ülkemizin birliği vatandaşlarımızın Kardeşliği Devletimizin birliği için Asker polis devlet göreblilerimizin kendi bulundukları yerlerde Daha iyi hizmet için nasıl yardımcı oluna bilirliriz mi konuşuluyor.....Konuşma Halk ile buluşma başlamadan Salonda kaoalı alan ise Yada Açık Hava da ise Bayrağımız İstiklal marşımız okunup Şehit olan Asker polis sivil kamu özel çalışan Şehitlerimizin Rahmet okunuyormu.....yada buluşmalarda Toplumu Halkı devlet ile millet ile el ele daha iyi Yönetilmesi için siyasi yöneticiler mualefet olarak halk ile fikir alış verişimi yapılıyor Tolumu oluşturan Halkımızın fikirleri neredesece dikkkaete alınıyor.......Bu Vatan Bayrak Halk bizim dir Biz biriz tekiz canız bedeniz ....cansız beden bir işe yaramaz .....Daha iyi güzel günler için hep birlikte el ele.....B
    zler ayrıştımak Devlete Bayrga vatana ihanet edenleri Yada Halkızı her fırsatta Ayrıştırmak isdeyenleri Yüce Mevlamıza Havele ediyor Islah olacaklarsa Tez evvelden ıslah eylesin olmayackalrsa tez evvelden İnşallah kahreylesin inşallah amin

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.