AKP’den Atiker Konyaspor’a verilen 5 maç cezaya tepki

AKP’den Atiker Konyaspor’a verilen 5 maç cezaya tepki

AKP Konya İl Başkanı Musa Arat, PFDK’nın Atiker Konyaspor’a verdiği 5 maç seyircisiz oynama cezasına tepki gösterdi.

AKP Konya İl Başkanı Musa Arat, PFDK’nın Atiker Konyaspor’a verdiği 5 maç seyircisiz oynama cezasına tepki gösterdi.

Spor müsabakalarında her türlü şiddet, aşırılık ve taşkınlığa karşı olduklarının belirten Arat, “Futbol terörü ve anarşisinin çözümü için Atiker Konyaspor’un günah keçisi; Konya’nın bu konuda pilot il seçilmesine asla müsaade etmeyiz. Türkiye Futbol Federasyonu da bu konuda gerekli iç muhasebesini ve özeleştirisini yapmalı, Tahkim Kurulu da verilen cezanın hakkaniyet ölçülerine getirilmesini sağlamalıdır” dedi.

Sporda her türlü şiddet, aşırılık ve taşkınlığa karşı olduklarını dile getiren Arat, şunları söyledi:

"Bizler, sporda kim yaparsa yapsın; ister yönetici, ister sporcu isterse de taraftar olsun her türlü şiddet, aşırılık ve taşkınlığın karşısındayız. Sorumluların bulunması ve gerekirse ömür boyu spor müsabakalarından men edilmesi konusunda gerekenlerin yapılmasından yanayız. Bu konuda gerekli tüm desteği vermeye de hazırız. Türk spor tarihi, nasıl ki Konyaspor’un başarılarını yazıyorsa; takımımıza yapılan bu haksızlıkları da yazacaktır. Eskişehir’de oynanan Ziraat Türkiye Kupası Finali’ndeki eksiklik ve ihmaller gün gibi önümüzde dururken Samsun’daki Türkcell Süper Kupa Finali’nde de benzer tedbir eksiklikleri ortaya çıkmıştır. Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu konuda iç muhasebe ve özeleştirini yapması gerekmektedir." (DHA)
 

www.evrensel.net
ETİKETLER Atiker KonyasporAKP

1 yorum yapılmış

  1. Ibrahim kocak 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Katılıyorum neden pfdk kendi hatasını duzeltmek icin harekete gecmek yerine güzel bir şekilde oynayarak başarı kaydetmiş bir takıma ödül yerine cezalandırıyor. Takımın 3 5 capulcunun yaptığına yem ediliyor . Türkiyenin kolluk kuvvetleri veya sahanın güvenlik görevlileri olabileceklere karşı önlem almıyor . Yemin başarısı ligin başlamasıyla dalgalanıyor. O zaman bir kamu görevlisi rüşvet alınca ve yakalanınca temizlikciden bakanına kadar bütün camiasına ceza verilmesi gerekiyor bu zihniyete gore

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.