11 Ağustos 2017 16:34
Son Düzenlenme Tarihi: 11 Ağustos 2017 16:37

Ankara'da Vicdan ve Adalet Nöbetine polis engeli

Ankara Mamak'ta bugün başlayacak olan Vicdan ve Adalet Nöbeti polis tarafından engellendi ve park kapatıldı.

Ankara'da Vicdan ve Adalet Nöbetine polis engeli

Paylaş

Ankara Mamak'ta bugün başlayacak olan Vicdan ve Adalet Nöbeti polis tarafınıdan engellendi ve park kapatıldı. Nöbet eylemine gelenlerin bekleyişi sürüyor.

Ankara'nın Mamak ilçesinde bugün başlayacak olan Vicdan ve Adalet Nöbeti öncesinde Feyzullah Çınar Parkı polis tarafından kapatıldı. Her gün saat 13.30 ile 20.00 arasında yapılması planlanan nöbet eylemini engelleyen polis, Ankara Valiliği'nin bir aylık eylem ve etkinlik yasağını gerekçe gösterdi. Parka çadır kurulmasına izin vermeyen polis, nöbet için gelen görevlilerin ve vatandaşların parka girişini engelledi. Parka gelen CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz parkın açılması için girişimlerde bulunduktan sonra Ankara Valisi ile görüşmek üzere buradan ayrıldı. 

Gazetemize konuşan HDP Ankara İl Yöneticisi Mahmut Emin Avcı, emniyetin önce sadece HDP üyelerinin ve milletvekillerinin alınacağını söylediği aktardı. Ancak sürekli bu kısıtlamanın arttığına dikkat çeken Avcı, “Ardından sadece HDP yöneticileri ve milletvekillerini alacaklarını söylediler. Şimdi de eş başkanlardan yalnızca birini alabileceklerini söylüyorlar. Burada bir korku var. Türkiye genelinde olduğu gibi. Bu korku beraberinde devlet terörünü getiriyor” dedi. Polisin parkta izin vermediği nöbet eylemini parkın dışındaki kaldırımlarda sürdürdüklerini belirten Avcı, çocukların ve yaşlıların bile parka alınmadığını dile getirdi. (Ankara/EVRENSEL)


 

ÖNCEKİ HABER

İnşaatta iş cinayeti: 2 işçi yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

Hatay'da şiddetli yağış bentleri yıktı, bir mahalle su altında kaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa