Süleyman Seba için animasyon film yayınlandı

Beşiktaş'ın efsane başkanı Süleyman Seba için hazırlanan animasyon film yayınlandı.

11 Ağustos 2017 11:32
Son Düzenlenme Tarihi: 11 Ağustos 2017 11:55
Paylaş

Beşiktaş'ın Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın üçüncü ölüm yıldönümü için hazırlanan animasyon film yayınlandı. Film, Kabataş Erkek Liseliler Derneğinin katkılarıyla Koff Animasyon ekibi tarafından hazırlandı.

Yaklaşık 5 dakikalık filmde Süleyman Seba'nın futbolculuktan 'efsane' başkanlığa uzanan kariyeri anlatılıyor. Filmde, Beşiktaş'ın tarihi stadı İnönü Stadyumu'ndaki ilk golü atan futbolcunun Seba olduğu hatırlatılıyor ve ardından yaşadığı sakatlıkla beraber yöneticiliğe uzanan yolculuğa yer veriliyor.

Seba'nın BJK'yi başarıdan başarıya koşturduğunun anlatıldığı animasyonda endüstriyel futbolun kirli ilişkileri içerisinde Süleyman Seba'nın tutumu da konu ediniyor. Sık sık saygı ve minnet ifadelerine yer verilen film Seba'nın yaşamını yitirmesiyle son buluyor.

Filmi hazırlayan Koff Animasyon şu açıklamayı yaptı:

"Koff ekibi olarak Süleyman Seba'yı kalemimizle ve özlemle anıyoruz. Kariyerindeki başarılarıyla, başta Beşiktaş camiası olmak üzere tüm futbol severlerin takdirini toplamış bir isim olan Süleyman Seba'nın ölüm yıldönümüne özel hazırladığımız animasyon film; Minik bir futbolcunun, semt arsalarında top peşinde koşarken; milyonların takdirini toplamış adil, dürüst ve başarılı bir yöneticiliğe uzanan hikayesini gerçeküstü bir anlatımla ele alıyor." (EVRENSEL WEBTV)

Mithat Fabian Sözmen yazdı: MİT’in Seba’sı, Seba’nın Beşiktaş’ı

ÖNCEKİ HABER

'Hero' tişörtünde 5 cezaevi görevlisine dava

SONRAKİ HABER

Sudan’da eylemler sürüyor: Eczacılar başkentte greve başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa