10 Ağustos 2017 21:21

Arda Turan milli takıma dönebilir

Yıldırım Demirören'in 'A Milli Takım'ın Arda Turan'a ihtiyacı var' açıklaması sonrası Arda Turan 'milli takıma dönmeye hazırım' mesajı verdi.

Paylaş

Milli takım uçağında Gazeteci Bilal Meşe'ye fiziksel saldırıda bulunan, küfür ve hakaretler eden ve bunları 'adamlık' çerçevesi altında yaptığını belirterek milli takımdan ayrılan Arda Turan için iktidara yakın medya organlarında dün başlatılan 'geri dönsün' seferberliği sonuç getirmeye başladı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören akşam saatlerinde "A Milli Takım'ın Arda Turan'a ihtiyacı var." açıklamasında bulundu. Açıklama üzerine Arda Turan da "Hocamız uygun gördüğü takdirde milli formayı tekrar sırtıma geçirmekten, her zamanki gibi onur duyacağımın bilinmesini isterim" ifadelerini kullandı. Bu açıklamalar "Arda Turan milli takıma geri dönüyor" yorumlarına neden oldu.

Arda Turan'ın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

"Bildiğiniz gibi Kosova maçı öncesinde yaşanan tatsız hadiseler sonrasında milli takım formasına veda etmiştim. Bu kararı almamın asıl sebebi, adım etrafında yaşanan tartışmaların milli takıma ve o kutsal formaya zarar vermesiydi. Bu süreçte hiçbir zaman olgunluğu, sevgiyi ve birleştirici tavrı elden bırakmayan federasyon başkanımız Sayın Yıldırım Demirören ve yönetiminin, ardından hocamız sayın Mircea Lucescu'nun sevgi dolu tavrı kararımı yeniden gözden geçirmeme sebep oldu. Şunun bilinmesini isterim ki, milli formanın hiçbir futbolcuya ihtiyacı yoktur ama bizlerin her zaman bu formanın onurunu taşımaya ihtiyacımız vardır. Bu andan itibaren hocamız uygun gördüğü takdirde, milli formayı tekrar sırtıma geçirmekten, her zamanki gibi, onur duyacağımın bilinmesini isterim. Bu kalan dört maçlık süreçte ve devamında, her şartta arkadaşlarımın yanında olma isteğimi kamuoyuna saygılarımla arz ederim."

Öte yandan Arda Turan'ın Barcelona'da da işleri yolunda gitmiyor. Ernesto Valverde yönetimindeki Barcelona, 2 gün önce Brezilya ekibi Chapecoense ile oynadığı hazırlık maçında 11 oyuncu değişikliği yapmış ancak Arda Turan'a süre tanımamamıştı. (SPOR SERVİSİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Pelin Esmer ‘Oyun’ filmiyle köyleri geziyor

SONRAKİ HABER

İller Bankası'nın belediyelere vereceği yeni kaynağını AKP dağıtacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa