10 Ağustos 2017 20:43

Suç ve Ceza  Film Festivali’nin jürisi belli oldu

7. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali bu yıl 3-9 Kasım 2017 tarihleri arasında ‘adalet’ ana temasıyla yapılacak. 

Suç ve Ceza  Film Festivali’nin jürisi belli oldu

Paylaş

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen 7. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali bu yıl 3-9 Kasım 2017 tarihleri arasında ‘adalet’ ana temasıyla yapılacak. 

4 Ağustos’ta sona eren ve yaklaşık 550 uzun metraj filmin başvurduğu festivalde; değerlendirmeler sonucunda Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması’nda toplam on film yarışacak. Seyircilerin yarışma filmleri arasından seçtiği filme ise Habertürk seyirci ödülü verilecek. Uzun metraj jürisinde Feride Çiçekoğlu (Başkan), Demet Evgar, Selman Dursun, Tarık Tufan ve Barry Ward yer alıyor.  Yaklaşık 3 bin tane kısa filmin başvurduğu Altın Terazi Kısa Film Yarışması’nda ön elemeyi geçen on film yarışmaya hak kazanacak. Kısa metrajın ana jürisinde İlksen Başarır (Başkan), Funda Eryiğit ve Faysal Soysal yer alırken, ön jürisi Korhan Bozkurt, Yosi Mizrahi ve Deniz Uğur’dan oluşuyor. 

Festival bu yıl yine ‘Yarışma’, ‘Panaroma, ‘İz Bırakanlar’ seçkisiyle seyircinin karşısına çıkacak, bu bölümler kapsamında 30 tane uzun metrajlı film seyirciyle buluşacak. 

Festival bu yıl uzun ve kısa film yarışmaları, gösterimlerin yanı sıra düzenlenecek paneller ile Beyoğlu Atlas ve Nişantaşı City’s sinemalarında seyirciyle buluşacak. Festivalin akademik kısmında ise ‘Hukuk Devletinin Terör ve Darbelere Karşı Korunması’ konusunda akademik sunumlar gerçekleştirilecek. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

ABD’den Venezuela için yaptırım kararı

SONRAKİ HABER

Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı ile basın toplantısında konuşuyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa