10 Ağustos 2017 11:39

‘Urla’da ambulanslar çürümeye terk edildi’

CHP’li Tacettin Bayır, Urla’da Sağlık Bakanlığına ait boş bir arsada, çürümeye terk edilmiş olan ambulansları Meclis gündemine taşıdı.

‘Urla’da ambulanslar çürümeye terk edildi’

Paylaş

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, İzmir’in Urla ilçesinde Sağlık Bakanlığına ait boş bir arsada, çürümeye terk edilmiş olan ambulansları Meclis gündemine taşıdı. 

Bayır, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın yazılı olarak cevaplandırması istemiyle verdiği soru önergesinde, “Urla’da Sağlık Bakanlığına ait boş bir arsada, terk edilmiş, çürümeye bırakılmış Ambulansların yer aldığı görülmektedir. Her bir kuruşunda halkımızın alın teri vergileri bulunan ve yine halkımızın ihtiyaçlarını gidermek üzere hizmete sunulan ambulans hizmetlerinden yararlanamayan, birçok ilçemiz ve köyümüz varken, çürümeye terk edilen bu ambulansların içinde tıbbı malzemeler, sedye, yatak gibi önemli malzemelerin olduğu da tespit edilmiştir. Bazen hastanelerimizde yoğunluktan dolayı sedye bulmakta bile zorlanan, sandalyelerde ya da ayakta tedavisi süren hastalarımızın tedavi edilmeye çalışıldığı inkâr edilemez bir gerçektir” diyerek şu soruları sordu: 

* Ambulanslar ne zamandan beri arazide atıl vaziyette tutulmaktadır? Ambulanslar Urla’da ki arsaya hangi gerekçe ile bırakılmıştır? Arazide bulunan ambulansların sayısı kaçtır?Ambulanslar hangi tarihte, kaç para karşılığında satın alınmış ya da kiralanmıştır?

* Arazide bulunan ambulanslarla ilgili Bakanlığınız ne planlanmaktadır? Ambulansların kaçı çalışabilir durumdadır? Ambulanslardan kaçı işlevini yitirmiştir?

* Bu Ambulanslar iş göremez halde ise, bakımı ve onarımı yapılarak ihtiyacı olan il ve ilçelere niçin gönderilmemiştir? 

* Bakanlığınız, devletin malını neden bu durumda bırakmıştır?

* Çalışabilir durumda olan ambulansların gerekli bakımları yapılarak, ihtiyacı olan küçük beldelerimize, köylerimize farklı bir amaçla göndermeyi planlıyor musunuz?

* Ambulansların içinde çürümeye bırakılan sedye ve tıbbı malzemeler, yine ihtiyacı olan il, ilçe ve köylerimizdeki hastanelere gönderilmemesinin sebebi nedir? 

* Urla’daki arsaya terk edilmiş ambulansları ve tıbbı malzemeleri bırakan ya da bıraktıranlar hakkında birişlem uygulanacak mı? Uygulanacaksa bunu kamuoyu ile paylaşacak mısınız? (HABER MERKEZİ)


 

ÖNCEKİ HABER

İmam ve vaizlere de resmi nikah yetkisi verilecek mi?

SONRAKİ HABER

MLSA raporuna göre adil yargılama hakkı sistematik olarak ihlal edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa